Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Верховний Суд України скасував рішення попередніх інстанцій стосовно двох виведених з ринку банків

17.08.2017

прес-реліз

 

Верховний Суд України, діючи в межах своїх повноважень, у серпні 2017 року скасував рішення судів попередніх інстанцій щодо ліквідації банку "Преміум".

 

ВСУ встановив, що обставини справи стосовно цього банку досліджені не всебічно, тому направив справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

 

Це вже друга за останній місяць справа щодо виведеного з ринку банку, яку Верховний Cуд України направляє на новий розгляд. У липні 2017 року найвищим судовим органом країни скасовано рішення судів попередніх інстанцій стосовно ліквідації банку "Союз". Цю справу також направлено на новий розгляд.

 

Національний банк вітає всебічне та змістовне вивчення судами справ щодо виведених з ринку банків, адже від цього залежить робота банківської системи та фінансова стабільність.

 

Наразі на розгляді в судах першої інстанції 21 подібна справа.

 

Станом на 15 серпня 2017 року суди прийняли рішення, які набрали законної сили, відносно 11 банків. У цих рішеннях йдеться про відновлення діяльності або про скасування рішень щодо виведення з ринку таких банків, як "Фінансова ініціатива", "Союз", "Український інноваційний банк", "Капітал", "Велес", "Радикал банк", "ТК Кредит", "Східно-промисловий комерційний банк", "Київська Русь", "КСГ Банк", "Хрещатик".

 

Національний банк неодноразово наголошував, що вбачає у судових рішеннях про відновлення діяльності ліквідованих банків виникнення системних ризиків для фінансової стабільності. Адже їх повернення на ринок нівелює зусилля держави, спрямовані на оздоровлення банківської системи країни.

 

Національний банк очікує якнайшвидшого проведення якісної реформи судової системи, яка б значно підвищила її ефективність.

 

Нагадаємо, законодавчими та підзаконними актами законодавства України передбачено процедуру створення юридичної особи для здійснення банківської діяльності, регулювання цієї діяльності та ліквідацію банку. Однак законодавством не передбачено механізму відновлення діяльності банку, у т.ч. за рішенням суду, стосовно якого прийнято рішення про відкликання банківської ліцензії та його ліквідацію.

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   17.08.2017