Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Національний банк змінює вимоги до звітності банків для запровадження Кредитного реєстру НБУ

29.09.2017

прес-реліз

 

Національним банком України унесені зміни до статистичної звітності, яку банки подають регулятору. Відтак банки більш детально звітуватимуть НБУ про здійснені ними кредитні операції. Зміни впроваджені в межах підготовки до запуску Кредитного реєстру НБУ.

 

"Нова форма статистичної звітності дозволить Національному банку накопичити базу даних щодо кредитних операцій банків і побачити загальну картину кредитних історій у банківському секторі. У майбутньому така база дасть можливість регулятору швидко та ефективно реалізувати закон про Кредитний реєстр НБУ. Це стане одним з елементів стратегії розвитку масового кредитування в Україні", - зазначила заступник Голови НБУ Катерина Рожкова.

 

Зміни до Правил організації статистичної звітності передбачають, зокрема:

      запровадження нової форми статистичної звітності, за якою банки звітуватимуть про кредитні операції з боржниками (фізичними та юридичними особами);

      розширення форми статистичної звітності, за якою банки звітують про концентрацію ризиків за активними операціями з контрагентами та пов’язаними з банком особами.

 

Відповідні зміни внесені до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України постановою Правління НБУ від 27 вересня 2017 року № 94.

 

Подавати до Національного банку звітність за новою формою у тестовому режимі банки повинні, починаючи зі звітності за станом на 01.10.2017.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   29.09.2017