Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Апеляційний суд підтвердив здійснення Національним банком належного нагляду за банком "Хрещатик"

03.10.2017

прес-реліз

 

Суд у черговий раз підтвердив, що Національний банк України здійснював належний нагляд за виведеними з ринку неплатоспроможними банками.

 

Київський апеляційний адміністративний суд України 19 вересня 2017 року  залишив без задоволення апеляційну скаргу на постанову Окружного адміністративного суду Києва від 16 травня 2017 року у справі №826/13101/16. Цією постановою було відмовлено у задоволенні позову  про визнання протиправною бездіяльність регулятора по відношенню до ПАТ «КБ «Хрещатик».

 

Нагадаємо, ПАТ «КБ «Хрещатик» віднесено до категорії неплатоспроможних 05 квітня 2016 року, а 02 червня 2016 року за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб НБУ ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію цього банку.

 

Головною причиною віднесення банку «Хрещатик» до категорії неплатоспроможних було  невиконання задекларованих заходів щодо покращення його ліквідності  та відсутність достатніх дій з боку власників банку для запобігання його неплатоспроможності, а також у зв’язку з тим, що діяльність ПАТ «КБ «Хрещатик» не відповідала вимогам банківського законодавства і нормативно-правових актів НБУ.

 

 

Довідка

 

НБУ протягом 2014-2017 років виграв 62 процеси, у яких позивачі вимагали визнати протиправною бездіяльність регулятора по відношенню до банків, визнаних неплатоспроможними чи ліквідованих. Проте 84 справи сьогодні перебувають на розгляді у судах різних інстанцій.

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   03.10.2017