Українська | English

Головна » Прес-центр » Архів новин » 2017 рік

У вересні банки продовжили активно кредитувати та залучати депозити

10.10.2017

прес-реліз

 

За підсумками вересня 2017 року грошова маса збільшилася на 1.7% до 1123.3 млрд. грн., що було зумовлено зростанням залишків за депозитами (на 2.6% м/м). Про це свідчать попередні дані "Грошово-кредитної статистики" за вересень 2017 року.

 

У вересні, четвертий місяць поспіль, банківська система продовжила нарощувати кредитний портфель у національній валюті – він зріс на 1.4% м/м. Це відбулося за рахунок  кредитів, виданих як корпоративному сектору, так і населенню.

 

Зокрема, залишки за гривневими кредитами, наданими корпоративному сектору, збільшилися на 1.4% м/м, сектору домашніх господарств – на 1.5% м/м. Водночас залишки за кредитами в іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) знизилися.

 

Депозитний портфель банків у вересні збільшився, як у національній, так і в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті).

 

Зростання залишків за депозитами в національній валюті (на 1.1% м/м) було забезпечене насамперед приростом вкладів домашніх господарств (на 1.6 м/м). Депозитні вкладення корпоративного сектору в національній валюті за підсумками вересня збільшилися на 0.7%.

 

Натомість приріст депозитів у іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) на 0.8% м/м майже повністю  обумовлювався зростанням депозитів корпоративного сектору (на 1.9% м/м).

 

У вересні відбулося незначне зростання вартості банківських кредитів у національній валюті. За підсумками місяця їх вартість для бізнесу зросла на 0.6 в. п., для домашніх господарств – на 1.3 в.п. Натомість вартість нових кредитів в іноземній валюті для бізнесу скоротилася на 0.5 в. п.

 

Поступово продовжувала знижуватися вартість окремих банківських депозитних продуктів, як для населення, так і для бізнесу. Зокрема, за підсумками вересня суттєво знизилася ставка за вкладами громадян у національній валюті (на 0.8 в.п. до 10.6%) та за вкладами бізнесу в іноземній валюті знизилася (на 0.7 в. п. до 1.9%).

 

Детальніше про основні тенденції на грошово-кредитному ринку у вересні 2017 року читайте у "Макроекономічному та монетарному огляді" (жовтень 2017).

 

Довідково:

 

Дані щодо кредитів та депозитів, що публікуються на сторінці "Грошово-кредитна та фінансова статистика" у розрізі секторів економіки, відрізняються від даних "Огляду банківського сектору" на сторінці "Публікації", в якому:

-         охоплюються банки, що були платоспроможними на звітну дату (за виключенням неплатоспроможних банків), якщо не вказано інше;

-         охоплюються банки з урахуванням філій в межах, а також філій за межами України;

-         відображаються кредити, надані клієнтам-резидентам та нерезидентам, а також кредити, надані банкам-резидентам та нерезидентам (у тому числі розміщені кошти);

-         відображаються депозити (кошти) клієнтів-резидентів та нерезидентів, а також депозити банків-резидентів та нерезидентів (у тому числі отримані кредити);

-         дані скориговані на резерви за активними операціями, якщо не вказано інше.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   10.10.2017