Українська | English

Головна » Інформаційні матеріали » Офіційні повідомлення » Архів » 2017 рік

Національний банк розробив Концепцію нового Положення про реєстрацію та ліцензування банків

30.10.2017

 

 

Національний банк розпочав комплексний перегляд правового регулювання реєстрації та ліцензування банків. В межах цього перегляду НБУ планує  комплексно переглянути  «Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів», затверджене постановою Правління НБУ від 08.09.2011 № 306. Результатом перегляду стане затвердження нової редакції Положення про реєстрацію та ліцензування банків.

 

Перегляд правового регулювання реєстрації та ліцензування банків буде здійснюватися за кількома напрямками, а саме:

структурна перебудова Положення за процесно-орієнтованим принципом;

перегляд суті підходів до регулювання процесів ліцензування банківської діяльності.

 

У новому Положенні планується подальша імплементація оновлених вимог Директиви 2013/36/ЄС про доступ до діяльності кредитних організацій і пруденційний нагляд за діяльністю кредитних організацій та інвестиційних компаній, а також керівних настанов щодо:

пруденційної оцінки набуття та збільшення істотної участі у фінансовому секторі;

оцінки придатності керівників та осіб, що виконують ключові функції (у тому числі, з урахування проекту нової редакції Положення);

оцінки заяв на видачу ліцензій в цілому, а також на видачу ліцензій FinTech кредитним установам.

 

Національний банк України удосконалює нормативно-правову базу для  подальшого приведення її у відповідність до європейського законодавства та стандартів Базельського комітету з банківського нагляду.

 

Правлінням Національного банку 20 жовтня 2017 року було затверджено Концепцію Положення про реєстрацію та ліцензування банків, яка пропонується для громадського обговорення. Пропозиції до цієї Концепції та нового Положення про реєстрацію та ліцензування банків просимо надсилати на електронну адресу: new306@bank.gov.ua.

 

Прохання надсилати пропозиції до 30 листопада 2017 року. 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   30.10.2017