Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Три чверті банків очікують пожвавлення корпоративного кредитування

31.10.2017

прес-реліз

 

Банки очікують зростання кредитування в усіх сегментах протягом наступних 12 місяців, найбільш оптимістичні очікування стосуються корпоративного кредитування. Про це йдеться в аналітичному звіті "Опитування про умови кредитування", оприлюдненому сьогодні Національним банком України.

 

Опитування проводилося з 21 вересня до 9 жовтня 2017 року та стосувалося результатів за ІІI квартал цього року, а також очікувань на ІV квартал та наступні 12 місяців. У ньому взяли участь кредитні менеджери 67 банків, на які припадає 97% загальних активів банківської системи.

 

Частка банків, які вважають, що корпоративне кредитування збільшиться протягом наступних 12 місяців, склала 76% (у ІІ кварталі – 68%). Вищих обсягів кредитування домогосподарств очікує 64% опитаних. Традиційно оптимістичними є очікування припливу депозитів  населення та бізнесу.

 

У ІІІ кварталі збільшився попит на всі види корпоративних кредитів. На думку опитаних банків, це пов’язано зі зниженням відсоткових ставок, потребами підприємств в оборотному капіталі та інвестиціях, а також необхідністю реструктурувати борги.

 

У секторі домогосподарств, через пожвавлення на ринку нерухомості та зниження ставок суттєво зріс попит на іпотечні кредити. У той же час збільшення кредитів у споживчому сегменті було помірним. Основним драйвером тут стало покращення споживчих настроїв населення. На IV квартал банки очікують зростання попиту на кредити як корпораціям, так і домогосподарствам.

 

Банки вважають, що кредитний та валютний ризик виросли у ІІІ кварталі і ця тенденція продовжиться до кінця року. Водночас процентний ризик та ризик ліквідності знизилися, а операційний – не змінився.

 

У ІІІ кварталі стандарти кредитування в більшості банків не змінилися, хоча окремі великі банки підвищували їх для споживчого сегменту. При цьому банки схвалювали більше заявок як на корпоративні, так і на споживчі кредити завдяки зниженню відсоткових ставок. У наступному кварталі більшість банків очікує пом’якшення або незмінності стандартів кредитування у всіх сегментах.

 

Примітка: в аналітичному звіті "Опитування про умови кредитування" (ІV квартал 2017) представлено незважені дані відповідей респондентів, тобто 1 банк = 1 голос.

 

Довідка. Національний банк публікує звіт «Опитування про умови кредитування» щокварталу. Звіт підсумовує результати опитування банків про стан справ у кредитуванні у звітному кварталі  перспектив розвитку кредитування на наступний квартал і 12 місяців

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   31.10.2017