Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

У Львові відбулися Дні фінансової обізнаності

07.11.2017

прес-реліз

 

Дві тисячі львів’ян та гостей міста взяли участь у регіональних заходах проекту “Дні фінансової обізнаності”, організованих Національним банком  спільно з Агентством США з міжнародного розвитку  USAID  у рамках проекту “Трансформація фінансового сектору в України” та міжнародною платіжною системою Visa.

 

Як зауважив заступник Голови Національного банку Роман Борисенко, фінансова обізнаність є основою для прийняття раціональних фінансових рішень, вона сприяє зростанню добробуту громадян, а відтак – і загальному добробуту держави.

 

"Упевнений, ми не зупинимося лише на проведенні заходів із питань підвищення фінансової грамотності у містах-мільйонниках. До таких заходів має бути залучене кожне українське місто, кожний навчальний заклад, всі органи виконавчої влади на місцях. Дуже важливо, щоб цей процес відбувався не тільки у столиці, а й у регіонах України", – наголосив Роман Борисенко.

 

За словами керівника Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Роберта Бонда, згідно з результатами нещодавно проведеного дослідження USAID, Україна ще значно відстає від країн ЄС за рівнем фінансової грамотності. Тому у USAID вважають, що проведення подібних заходів є вкрай важливим.

 

«У технологічному плані світ рухається від готівки до ширшого використання електронних фінансових послуг. Україна має бути разом з усім світом та встигати за цими тенденціями. Проте ми завжди маємо пам’ятати, що  основа будь-якої фінансової системи − це люди і їх довіра. Іноді ми дуже захоплюємося складною фінансовою термінологією, називаємо різні цифри, але забуваємо про пересічних українців, які мають бути в центрі уваги», −  наголосив Роберт Бонд.

 

«Дні фінансової обізнаності» у Львові – друга хвиля масштабного регіонального проекту з фінансової обізнаності, що вмістив 86 заходів. Це:

·         14 провідних спікерів спілкувалися з різними віковими аудиторіями на тему фінансової реформи,  рішень та політик регулятора: від валютної лібералізації до сучасних викликів, що постають наразі перед монетарною політикою держави;

·         34,5 годин тренінгів та лекцій про валютне регулювання в Україні, cashless-розрахунки в Україні, споживче кредитування, принципи безпеки банківських вкладів, систему гарантування вкладів, способи обрання небанківських фінансових установ, регулювання діяльності банків тощо;

·         48 екскурсій окремо облаштованою виїзною виставкою Музею грошей Національного банку та інтерактивною зоною Сashless компанії Visa;

·         12 інтерактивних воркшопів, на яких відвідувачі підвищували рівень фінансової обізнаності;

·         презентацію Дослідження фінансового грамотності, обізнаності та інклюзії в Україні від Проекту Агентства США з міжнародного розвитку USAID "Міжнародні партнерства заради стабільності фінансового сектору (IP-FSS)";

·         зустріч заступника Голови Національного банку Романа Борисенка з представниками банківської спільноти.

 

Довідка

“Дні фінансової обізнаності” – спільній проект Національного банку, Агентства США з міжнародного розвитку USAID у рамках проекту “Трансформація фінансового сектору” та міжнародної платіжної системи  Visa.

 

Захід у Львові тривав з 01 до 03 листопада цього року та проводився в партнерстві з Державним вищим навчальним закладом “Університет банківської справи”, Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, а також Незалежною асоціацією банків України.

 

Програму та розклад заходів у Львові дивіться тут.

 

У 2017 році проект об’єднає події в Одесі, Харкові, Львові та Дніпрі, у 2018 – уже 20 міст України. Нагадаємо, Дні фінансової обізнаності в Одесі відбувалися 20-22 вересня 2017 р.

 

Дні фінансової грамотності у Харкові відбудуться вже 15 – 18 листопада цього року.

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   07.11.2017