Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Міжнародні резерви зросли до 18.7 млрд. дол. США (уточнено)

07.11.2017

прес-реліз

 

 

Міжнародні резерви України на 01 листопада 2017 року становили 18 735.8 млн. дол. США (в еквіваленті) за попередніми даними. Відповідно, резерви третій місяць поспіль оновлюють максимум з початку 2014 року. Сьогодні резерви на 21% перевищують рівень початку поточного року. Зокрема, за підсумками жовтня резерви зросли на 98 млн. дол. США або 0.5%.

 

Збільшенню обсягів резервів протягом минулого місяця сприяли:

 

надходження на користь Уряду на суму 185.3 млн. дол. США, у тому числі 170.3 млн. дол. США – від розміщення облігацій внутрішньої державної позики, номінованих у валюті.

надходження від операції swap з уповноваженим банком на внутрішньому ринку на суму 100.0 млн. дол. США.

 

Водночас з міжнародних резервів було спрямовано 147.2 млн. дол. США на валютні інтервенції, які Національний банк здійснював для згладжування надмірних коливань на міжбанківському валютному ринку під дією тимчасових факторів. 

 

Протягом жовтня Національний банк продав на міжбанківському валютному ринку 181.2 млн. дол. США, у тому числі 41.0 млн. дол. США - за інтервенціями у формі запиту найкращого курсу.

Водночас у жовтні Національний банк купив в результаті проведення інтервенцій у формі запиту найкращого курсу 34.0 млн. дол. США

 

Також 30.9 млн. дол. США було спрямовано з резервів на платежі Уряду з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті. З них 3.3 млн. дол. США – з метою обслуговування ОВДП, номінованих у валюті.

 

Станом на 01 листопада обсяг міжнародних резервів покриває 3.7 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку.

 

 

Довідково

 

Дані про міжнародні резерви та ліквідність в іноземній валюті складаються та поширюються щомісяця:

не пізніше 7-го дня місяця, наступного за звітним – попередні;

не пізніше 21-го дня місяця, наступного за звітним – уточнені.

Уточнені дані можна знайти за посиланням: https://bank.gov.ua/doccatalog/document?id=46944

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   07.11.2017