Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Суд відмовив у задоволенні позову Олександра Януковича до Національного банку

15.11.2017

прес-реліз

 

Печерський районний суд м. Києва 14 листопада 2017 року ухвалив рішення, яким залишив без задоволення позовні вимоги Олександра Януковича до Національного банку України про відшкодування збитків у розмірі 1.6 млрд. грн.

 

Як випливає з матеріалів судової справи, О.В. Янукович у серпні 2017 року звернувся з позовом до Національного банку України з вимогами про відшкодування збитків, у зв’язку з виведенням з ринку ПАТ "Всеукраїнський банк розвитку", акціонером якого він є.

 

За результатами розгляду судової справи, суд дійшов до висновку про відсутність підстав для задоволення позову.

 

Нагадаємо, у січні 2016 року Вищий адміністративний суд України підтвердив правомірність прийняття Національним банком України постанови "Про віднесення Публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський банк розвитку" до категорії неплатоспроможних" від 27 листопада 2014 року № 743.

 

У зв’язку із застосуванням Радою Європейського Союзу санкцій до єдиного акціонера ПАТ "ВБР" – Олександра Януковича, з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів цього банку, Національний банк України 27 листопада 2014 року прийняв рішення про віднесення ПАТ "ВБР" до категорії неплатоспроможних, а 21 грудня 2015 року - про його ліквідацію.

 

 

Довідка

 

НБУ протягом 2014-2017 років виграв 65 процесів, у яких позивачі вимагали визнати протиправною бездіяльність регулятора по відношенню до банків, визнаних неплатоспроможними чи ліквідованих. Ще 85 подібних справ сьогодні перебувають на розгляді у судах різних інстанцій.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   15.11.2017