Українська | English

Головна » Прес-центр » Архів новин » 2017 рік

Національний банк розпочав передачу банкам запасів готівки на зберігання

15.11.2017

прес-реліз

 

Національний банк України в рамках пілотного проекту розпочав передачу уповноваженим банкам на зберігання своїх запасів готівки. Таким чином регулятор продовжує делегувати банківським установам частину своїх регіональних функцій.

 

Запаси готівки НБУ зберігатимуться в регіональних підрозділах уповноважених банків, які можуть забезпечувати готівковими коштами банки регіонів та приймати від них надлишки готівки.

 

Делегування банкам частини функцій регулятора дозволить поступово перейти від частково контрольованої моделі організації готівкового обігу, що наразі існує в Україні, на делеговану модель.

 

Зазначені зміни проводяться в межах реалізації Концепції організації готівкового обігу в Україні, затвердженої рішенням Правління Національного банку України від 11.08.2016 № 207-рш.

 

 

Довідково

 

Національний банк здійснює відбір банків, які можуть залучатися до зберігання запасів його готівки, відповідно до вимог Положення про критерії та порядок відбору банків, які можуть залучатися до зберігання запасів готівки Національного банку України (далі – Положення № 389).

 

До участі у відборі допускаються банки, які надали відповідні письмові звернення про намір стати уповноваженими та відповідають критеріям, встановленим Положенням № 389.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   15.11.2017