Українська | English

Головна » Інформаційні матеріали » Офіційні повідомлення » Архів » 2017 рік

Національний банк змінив вимоги до діяльності банків, прийняті у період погіршення економічної ситуації

27.11.2017

 

 

Правління Національного банку України визнало такою, що втратила чинність постанову Правління НБУ від 24 лютого 2015 року № 129 "Про деякі питання діяльності банків".

 

Ця постанова була прийнята у зв’язку з одночасним негативним впливом на діяльність банківської системи суттєвих факторів, які носили шоковий характер - різке погіршення економічної ситуації, значна девальвація національної валюти, події в Криму та на Сході.

 

Скасування постанови № 129 обумовлене тим, що негативні наслідки такого впливу вже ідентифіковані банками та враховані в розроблених ними планах заходів з приведення показників своєї діяльності до нормативних вимог, які наразі виконуються. При цьому відбуваються позитивні зміни і в банківському секторі – стабілізувався курс іноземних валют до національної валюти, покращився стан ліквідності в банківській системі.

 

 

Щодо банків, які приводять показники своєї діяльності до нормативних вимог в рамках планів заходів, розроблених згідно з вимогами постанови № 129, продовжено мораторій на застосування заходів впливу за порушення цих показників та дію обмежень щодо здійснення такими банками окремих видів банківських операцій.

 

Відповідні зміни передбачені постановою №119 "Про деякі питання діяльності банків та визнання такими, що втратили чинність, деяких нормативно-правових актів Національного банку України" від 24 листопада 2017 року, яка набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування, та діє до 01 січня 2019 року.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   27.11.2017