Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Банки продовжують нарощувати кредитування в гривні – тенденції листопада

11.12.2017

прес-реліз

 

У листопаді 2017 року грошова маса незначно зросла до 1 129 млрд. грн. або на 0.3% м/м, що перш за все зумовлено збільшенням обсягів коштів в національній валюті на рахунках банків. З початку року зростання грошової маси становило 2.4% за рахунок припливу депозитів як в іноземній, так і в національній валюті. Про це свідчать попередні дані «Грошово-кредитної статистики» за листопад 2017 року.

 

 

У листопаді банки продовжували нарощувати кредитування у національній валюті. Порівняно з жовтнем портфель гривневих кредитів банків збільшення на 0.7% до 553 млрд грн., за рахунок нарощення кредитування населення. Обсяг гривневих кредитів домогосподарств порівняно з жовтнем зріс на 2.7%, а з початку року на 27.1%, до 94.7 млрд. грн. Обсяг гривневих кредитів бізнесу на кінець листопада становив 457.3 млрд. грн., що на 0.3% перевищує обсяг за результатами жовтня та на 6.6% з початку року.

 

Обсяг залишків за кредитами в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) продовжував скорочуватися як за рахунок домогосподарств, так і бізнесу.

 

У результаті загальний портфель кредитів домогосподарств зменшився порівняно з жовтнем – на 2.1% до 160.1 млрд. грн. тоді, як бізнесу дещо зріс – на 0.5% до 828 млрд. грн. відповідно.

 

Водночас у листопаді загальний портфель депозитів по банківській системі України залишився практично на рівні попереднього місяця (скоротився на 0.4% до 856.3 млрд. грн.). Це відбулося за рахунок зменшення обсягу депозитів корпоративного сектору як в національній, так і в іноземній валюті, яке було частково компенсоване припливом депозитів фізичних осіб.

 

Так, за підсумками минулого місяця портфель гривневих депозитів бізнесу становив 228.8 млрд. грн. (зменшення на 1.3%), а депозитів в іноземній валюті – 139.1 млрд. грн. в еквіваленті (зменшення на 1.5%). У той же час, депозитний портфель населення у гривні зріс на 2.1% до 222.1 млрд. грн., а в іноземній валюті на 0.9% до 228.1 млрд. грн. в еквіваленті.

 

Вартість депозитів у листопаді зросла у відповідь на жовтневе підвищення облікової ставки Національного банку до 13.5% річних. Вартість гривневих вкладів зросла для бізнесу з 8.1% до 8.7% та населення з 10.7% до 11.3%.

 

Водночас вартість гривневих кредитів населенню у минулому місяці зменшилась з 28.9% до 28.1%, хоча ставка гривневих кредитів для бізнесу підвищилась з 14.2% до 15.3%.

 

Детальніше про основні тенденції грошово-кредитного ринку у листопаді 2017 року читайте наприкінці місяця у «Макроекономічному та монетарному огляді» (грудень 2017).

 

Про тенденції у банківському секторі за 9 місяців 2017 року читайте в п’ятому квартальному «Огляді банківського сектору», опублікованому 09 листопада 2017 року.

 

Довідково:

 

Дані щодо кредитів та депозитів, що публікуються на сторінці "Грошово-кредитна та фінансова статистика" у розрізі секторів економіки, відрізняються від даних "Огляду банківського сектору" на сторінці "Публікації", в якому:

-         охоплюються банки, що були платоспроможними на звітну дату (за виключенням неплатоспроможних банків), якщо не вказано інше;

-         охоплюються банки з урахуванням філій в межах, а також філій за межами України;

-         відображаються кредити, надані клієнтам-резидентам та нерезидентам, а також кредити, надані банкам-резидентам та нерезидентам (у тому числі розміщені кошти);

-         відображаються депозити (кошти) клієнтів-резидентів та нерезидентів, а також депозити банків-резидентів та нерезидентів (у тому числі отримані кредити);

-         дані скориговані на резерви за активними операціями, якщо не вказано інше.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   11.12.2017