Українська | English

Головна » Інформаційні матеріали » Офіційні повідомлення » Архів » 2017 рік

Національний банк скасовує окремі вимоги до банків щодо проведення ними валютних операцій клієнтів

26.12.2017

 

 

Національний банк України надав банкам дієві інструменти, за допомогою яких останні можуть самостійно запобігати ризиковій діяльності та управляти ризиками із застосуванням ризик-орієнтованого підходу. За таких обставин посилений контроль з боку Національного банку за процесом здійснення банками операцій клієнтів втратив свою актуальність.

 

Пом’якшення вимог також зменшить навантаження на банки в частині статистичної інформації, що надається ними до НБУ. Зокрема, скасовується норма щоденного надсилання банками до НБУ інформаційного файла #2C, який був запроваджений НБУ з вересня 2014 року. Інформація про валютні операції клієнтів надаватиметься банками до НБУ за оновленими формами статистичної звітності відповідно до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України, затверджених постановою НБУ від 01 березня 2016 року № 129.

 

Крім того, відміняється обов’язкове засвідчення печаткою копій документів, наданих клієнтами до банку для здійснення валютних операцій.

 

Зазначені зміни затверджено постановою Правління Національного банку України № 135 від 21 грудня 2017 року "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України", яка набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування. Норми, які скасовують інформаційний файл, набирають чинності з 01 січня 2018 року.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   26.12.2017