Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Національний банк України запровадив низку додаткових змін для запровадження ескроу рахунків

29.12.2017

прес-реліз

 

Національний банк України привів нормативно-правову базу у відповідність до змін, які відбулися останнім часом у законодавстві України, в тому числі для повноцінного запровадження рахунків умовного зберігання (ескроу). 

 

По-перше, змінами врегульовано порядок використання ескроу рахунків іноземними інвесторами при проведенні інвестиційної діяльності в Україні. Так, іноземним інвесторам надається право використовувати ескроу рахунки для здійснення будь-яких іноземних інвестицій в Україну (купівля/продаж нерухомості, корпоративних прав, цінних паперів  тощо).

 

По-друге, передбачено спрощений порядок купівлі іноземної валюти за операціями з повернення іноземних інвестицій у зв’язку з продажем іноземним інвестором акцій за процедурою «сквіз-аут».

 

По-третє, передбачена можливість надання уповноваженими банками експортних кредитів в іноземній валюті іноземним покупцям товарів українського походження. Діюча редакція нормативно-правової бази Національного банку передбачає вимогу щодо надання уповноваженим банком-кредитором зовнішніх кредитів в іноземній тільки іноземним банкам-позичальникам.

 

Вказані кроки закріплено Постановою Правління №147 від 28.12.2017 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України", яка набуває чинності 30 грудня 2017 року.

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   29.12.2017