Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2018 рік

Оприлюднено перелік банків-учасників валютної інтервенції у формі запиту щодо найкращого курсу у І кварталі 2018 року

11.01.2018

прес-реліз

 

Національний банк України затвердив перелік банків, які зможуть брати участь у валютних інтервенціях НБУ у формі запиту щодо найкращого курсу у І кварталі 2018 року.

 

Згідно з критеріями відбору банків, у такій формі валютної інтервенції можуть брати участь 20 установ, які за підсумками попереднього кварталу мали найкращий загальний рейтинг серед банків-учасників міжбанківського ринку. Цей загальний рейтинг розраховується на основі місця банку в кожному з трьох складових рейтингів, побудованих за трьома прозорими критеріями:

 

    обсяг операцій банку з купівлі та продажу іноземної валюти з іншими суб’єктами ринку та Національним банком (питома вага місця в цьому рейтингу в обрахунку загального рейтингу становить 50%),

    обсяг операцій банку з клієнтами з купівлі та продажу безготівкової іноземної валюти (питома вага місця в цьому рейтингу - 30%),

    обсяг активів банку (питома вага місця в цьому рейтингу - 20%).

 

Відповідно до вказаних критеріїв, у I кварталі 2018 року до переліку банків-учасників валютної інтервенції у формі запиту щодо найкращого курсу було додано АТ "ПРОКРЕДИТ БАНК", і виключено ПАТ «Промінвестбанк». Таким чином, у січні-березні брати участь у таких інтервенціях зможуть наступні установи:

 

ПАТ "АЛЬФА-БАНК"

 

ПАТ "БАНК ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗАОЩАДЖЕНЬ"

 

ПАТ "БАНК КРЕДИТ ДНІПРО"

 

ПАT "ІНГ Банк Україна"

 

ПАТ "КБ "ГЛОБУС"

 

ПАТ "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК"

 

АТ "ОТП БАНК"

 

АТ "Ощадбанк"

 

Акціонерний банк "Південний"

 

ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК"

 

АТ "ПРОКРЕДИТ БАНК"

 

ПАT "ПУМБ"

 

АТ "Райффайзен Банк Аваль"

 

ПАТ "СБЕРБАНК"

 

ПАТ "СІТІБАНК"

 

АТ "ТАСКОМБАНК"

 

АБ "УКРГАЗБАНК"

 

АТ "Укрексімбанк"

 

АТ "УкрСиббанк"

 

ПАТ "УКРСОЦБАНК"

 

Нагадаємо, інтервенції у формі запиту щодо найкращого курсу були запроваджені відповідно до Стратегії валютних інтервенцій Національного банку на 2016-2020 роки і проводяться з початку 2017 року.

 

У 2017 році Національний банк купив на міжбанківському валютному ринку майже 2.3 млрд. дол. США, у тому числі через інтервенції за формою запиту щодо найкращого курсу більше 1 млрд. дол. США. За цей період Національний банк продав на міжбанківському валютному ринку 1 млрд. дол. США, у тому числі через інтервенції за формою запиту щодо найкращого курсу 239 млн. дол. США.

 

Валютна інтервенція у такій формі здійснюється наступним чином. Спочатку Національний банк проводить одночасний запит у банків щодо ціни на купівлю/продаж іноземної валюти через функціонал торговельно-інформаційних систем Блумберг або Рейтер. Отримавши пропозиції банків, Національний банк укладає угоду з тим банком, який запропонував найкращу ціну.

 

Перелік банків для здійснення інтервенцій у формі запиту щодо найкращого курсу у попередньому кварталі.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   11.01.2018