Українська | English

Головна » Прес-центр » Архів новин » 2018 рік

Національний банк завершив перший етап розбудови комплексної системи ідентифікації та моніторингу операцій пов’язаних із банками осіб

23.01.2018

прес-реліз

 

У 2017 році Національний банк України закінчив проведення діагностики активних операцій банків з пов’язаними особами, завершивши перший етап розбудови комплексної системи ідентифікації та моніторингу операцій пов’язаних з банками осіб.

 

"Протягом 2016-2017 року регулятором та банками проведено масштабну та скрупульозну роботу з виявлення та аналізу операцій пов’язаних із банками осіб. Цей процес став першим етапом розбудови комплексної програми ідентифікації та моніторингу операцій з пов’язаними особами, виконання якої дозволить нівелювати у майбутньому ризики фінансування банками бізнесів своїх власників та інших пов’язаних осіб із порушенням нормативних вимог Національного банку. А це у свою чергу сприятиме підвищенню стабільності банківської системи України", – зазначила заступник Голови НБУ Катерина Рожкова.

 

Також минулого року Національний банк завершив розгляд програм зниження понадлімітних обсягів заборгованості пов’язаних осіб. Ці програми розроблені та подані до НБУ банками, у яких під час проведення діагностики протягом 2016-2017 років регулятор виявив порушення вимог до операцій з пов’язаними особами. На початок минулого року таких банків виявлено 44 із 99 установ, що пройшли діагностику.

 

Станом на 01 січня 2018 року 22 банки продовжують працювати за планами з індивідуальними графіками приведення максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов’язаними особами до вимог регулятора.

 

Враховуючи досвід виконання банками індивідуальних графіків та їх побажання, Національний банк у 2017 році дозволив банківським установам подавати клопотання для продовження строків дії планів заходів на термін до двох років. Це право банк отримує за умов сумлінного виконання всіх заходів, зазначених у планах. Зокрема, за умови зниження обсягу понадлімітного обсягу заборгованості пов’язаних осіб на 20% протягом першого року виконання плану.

 

Такою можливістю вже скористався один банк, який подовжив загальний строк виконання програми з трьох до п’яти років.

 

"У 2018 році ми плануємо вдосконалити процес комплексного моніторингу як активних так, і пасивних операцій банків із пов’язаними особами", – повідомив начальник Управління моніторингу пов’язаних із банком осіб НБУ Олексій Рудий.

 

Олексій Рудий також зазначив, що станом на 06 січня 2018 року набрали чинності зміни до Закону України "Про банки і банківську діяльність", відповідно до яких керівники відокремлених підрозділів банку не належать до керівників банку. У разі внесення банком відповідних змін до переліку пов’язаних осіб щодо керівників відокремлених підрозділів банку, банк повинен також ураховувати відсутність інших підстав для визначення таких осіб пов’язаними з банком.

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   23.01.2018