Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2018 рік

Масив даних, поширюваних НБУ, виріс у 20 разів у порівнянні з 2016 роком

05.02.2018

прес-реліз

 

Масив даних, публічно поширюваних Національним банком на офіційному сайті, виріс у 20 разів у порівнянні з 2016 роком. Про це повідомив директор департаменту статистики Національного банку України Юрій Половньов.

 

«Прозорість є однією з важливих цінностей регулятора, тому в рамках успішно реалізованого проекту Open Data ми суттєво збільшили обсяги інформації, доступні через API у сучасному машиночитаному форматі. На даний час на сайті Національного банку через API можна отримати більше 95% показників, які раніше були доступні лише у людиночитаному форматі, при цьому, кількість параметрів даних зросла в декілька разів. Решта показників – нові набори, які постійно з’являються, та, відповідно, будуть надалі відкриватися в тому числі і у сучасному форматі»,- наголосив Юрій Половньов.

 

При цьому, він підкреслив, що НБУ продовжить підтримувати людиночитаний формат розкриття даних, проте орієнтиром на середньострокову перспективу є використання API як базового інтерфейсу публікації даних Національного банку.

 

Минулого року Національний банк увійшов до ТОП-3 найкращих державних органів за результатами оцінки жюрі Open Data Forum у номінації «За найвищі стандарти публікації відкритих даних центральними органами управління».

 

Нагадаємо, протягом втілення проекту НБУ Open Data регулятор відкрив на офіційному сайті 26 наборів даних (більш ніж 130 тис. показників) у машиночитаному форматі (XML, JSON), що є доступними через API.  Це, в основному, статистична інформація щодо динаміки розвитку зовнішнього сектору, фінансового сектору, даних банківського нагляду, стану ліквідності банківської системи, філіальної мережі банків України тощо. Для полегшення роботи користувачів блоки даних додатково мають опис значення полів та технічну специфікацію щодо API.

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   05.02.2018