Українська | English

Головна » Прес-центр » Архів новин » 2018 рік

Міжнародні резерви України становлять 18,4 млрд дол. США

06.02.2018

прес-реліз

 

Міжнародні резерви України на 01 лютого 2018 року становили 18 442.74 млн дол. США (в еквіваленті) за попередніми даними. За перший місяць року вони майже не змінилися, скорочення становило 2% і відбулося з двох причин.

 

По-перше, у січні було здійснено платежі Уряду з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті на суму 565.6 млн дол. США. Зокрема, 468.5 млн дол. США було спрямовано на обслуговування і погашення за ОВДП, деномінованими в іноземній валюті.

 

По-друге, у відповідь на посилення волатильності обмінного курсу гривні Національний банк проводив валютні інтервенції для згладжування надмірних курсових коливань, викликаних тимчасовими факторам. У січні він здійснив продаж іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку на 266.8 млн дол. США, з яких 169.0 млн дол. США - під час інтервенцій у формі запиту найкращого курсу.

 

Однак, формування надлишкової пропозиції валюти на міжбанківському ринку наприкінці січня дозволило Національному банку поповнити міжнародні резерви. Загалом за січень Національний банк купив на міжбанківському валютному ринку України 250.9 млн дол. США, у тому числі 177.0 млн дол. США - за інтервенціями у формі запиту найкращого курсу.

 

Таким чином, чистий продаж іноземної валюти становив 15.9 млн дол. США.

 

Крім того, на обсяг резервів вплинули переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу валют) на суму 205.9 млн дол. США та інші операції на суму 9.9 млн дол. США.

 

В цілому, станом на 01 лютого 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3.5 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку.

 

Дані про міжнародні резерви та ліквідність в іноземній валюті складаються та поширюються щомісяця:

не пізніше 7-го дня місяця, наступного за звітним – попередні;

не пізніше 21-го дня місяця, наступного за звітним – уточнені.

 

Уточнені дані можна знайти за посиланням


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   06.02.2018