Українська | English

Головна » Прес-центр » Архів новин » 2018 рік

Банки продовжували нарощувати кредитування населення – тенденції січня 2018 року

13.02.2018

прес-реліз

 

На початку року спостерігалося традиційне зниження обсягів депозитів банківської системи. Зокрема, у січні 2018 року загальний портфель депозитів у національній валюті у платоспроможних банках скоротився на 3.0% до 475.4 млрд грн. Такі тенденції відображають попередні дані "Грошово-кредитної статистики" за січень 2018 року.

 

Насамперед це відбулося за рахунок зниження корпоративних депозитів у гривні (на 4.9% за місяць). Залишки гривневих коштів на депозитах домогосподарств знизилися менш суттєво (на 0.8% за місяць). Вагомим фактором скорочення залишків коштів у січні став ефект бази порівняння – суттєве зростання депозитів у грудні, спричинене значними бюджетними видатками наприкінці року та авансовою виплатою пенсій.

   

Загальний портфель кредитів банків у національній валюті на кінець січня залишився на рівні початку року і становив 571.6 млрд грн. Незначне скорочення обсягу корпоративних кредитів було компенсоване зростанням обсягу кредитів населенню. Зокрема, обсяг гривневих кредитів домогосподарств зріс за місяць на 3.9%, насамперед за рахунок споживчого кредитування.  

 

Обсяг залишків за кредитами в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) у січні продемонстрував суттєве зростання (на 11.0% у випадку домогосподарств та 3.8% у випадку корпоративних позичальників). Це відбулося внаслідок методологічних змін в розрахунку цих показників. А саме – особливостей ведення бухгалтерського обліку під час поступового переходу на МСФЗ 9, зокрема за рахунок сум коригування процентних доходів за знеціненими фінансовими активами, які відносяться до операцій 2017 року.

 

У січні процентні ставки як за депозитами, так і кредитами в національній валюті продовжували зростати у відповідь на поступове підвищення Національним банком облікової ставки з жовтня минулого року на 3.5 в.п. до 16% річних.

 

Процентні ставки за новими гривневими депозитами зросли до 11.6% річних для домогосподарств, до 9.6% річних для бізнесу. Внаслідок такого подорожчання фондування, процентні ставки за новими кредитами у гривні також підвищилися – до 29.7% річних для домогосподарств, до 15.3% річних для бізнесу.

 

Детальніше про основні тенденції грошово-кредитного ринку у січні 2018 року читайте наприкінці місяця у "Макроекономічному та монетарному огляді" (лютий 2018).

 

Довідково:

 

Дані щодо кредитів та депозитів, що публікуються на сторінці "Грошово-кредитна та фінансова статистика" у розрізі секторів економіки, відрізняються від даних "Огляду банківського сектору" на сторінці "Публікації", в якому:

-         охоплюються банки, що були платоспроможними на звітну дату (за виключенням неплатоспроможних банків), якщо не вказано інше;

-         охоплюються банки з урахуванням філій в межах, а також філій за межами України;

-         відображаються кредити, надані клієнтам-резидентам та нерезидентам, а також кредити, надані банкам-резидентам та нерезидентам (у тому числі розміщені кошти);

-         відображаються депозити (кошти) клієнтів-резидентів та нерезидентів, а також депозити банків-резидентів та нерезидентів (у тому числі отримані кредити);

-         дані скориговані на резерви за активними операціями, якщо не вказано інше.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   13.02.2018