Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2018 рік

Національний банк розширив можливості для залучення українськими банками "синтетичних" кредитів від нерезидентів

15.02.2018

прес-реліз

 

Національний банк України розширив для уповноважених банків можливість залучати від нерезидентів так звані "синтетичні" кредити та позики в національній валюті (тобто кредити й позики, фактичною валютою яких є гривня, а всі платежі між кредитором та позичальником здійснюються виключно в іноземній валюті).

 

Досі українські позичальники могли залучати такі кредити і позики лише за умови, що нерезидентом-кредитором є міжнародна фінансова організація (МФО), членом якої є Україна, або міжнародна фінансова організація, щодо якої Україна зобов’язалася забезпечувати правовий режим, який надається іншим МФО чи резидентам.

 

Відтепер Національний банк надав можливості уповноваженим банкам-позичальникам залучати "синтетичні" кредити та позики в гривні від будь-яких нерезидентів-кредиторів, а не лише від МФО. При цьому трансграничні операції за такими кредитними договорами та договорами позики проводитимуться без реєстрації або індивідуальної ліцензії Національного банку України.

 

Отримані кошти українськи банки будуть використовувати для кредитування українських позичальників в гривні, в той же час уникаючи валютного ризику, оскільки валютний ризик буде нести нерезидент-кредитор українського банку.

 

Окреслені норми затверджено постановою Правління Національного банку України від 15 лютого 2018 року № 12 "Про здійснення валютних операцій за кредитами, позиками, що залучаються від нерезидентів на окремих умовах". Вони набувають чинності з 16 лютого 2018 року.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   15.02.2018