Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2018 рік

У 2017 році банки пожвавили кредитування населення та бізнесу і зменшили частку непрацюючих кредитів – Огляд банківського сектору

21.02.2018

прес-реліз

 

У 2017 році стан банківського сектору покращився – після більш як трирічної кризи практично всі ключові показники роботи банків мали позитивну динаміку. Банки прискорили кредитування населення та розпочали нове кредитування бізнесу. Про це йдеться у шостому квартальному "Огляді банківського сектору", опублікованому Національним банком України.

 

У 2017 році суттєво зросло кредитування населення – чисті гривневі кредити збільшилися на 42%

 

Найбільш високі темпи кредитування були у Приватбанку та приватних банків. Драйвером зростання було споживче кредитування.

 

З ІІ півріччя банки пришвидшили нове кредитування бізнесу. Чисті гривневі кредити корпораціям у 2017 році найпомітніше зросли у іноземних та державних банках: +17.5% та +12.8% відповідно. Основні корпоративні позичальники, що забезпечили зростання кредитування - держмонополії, підприємства торгівлі та сільського господарства. Ставки за гривневими кредитами бізнесу та населенню за рік практично не змінилися.

 

Активне надання банками нових кредитів позитивно вплинуло на якість їхнього кредитного портфелю. За ІІ півріччя частка непрацюючих кредитів по системі знизилася на 3.2 в.п. до 54.5%.

 

У 2018 році Національний банк очікує на продовження стрімкого зростання споживчого кредитування, а також на пожвавлення гривневого кредитування бізнесу.

 

Триває притік коштів клієнтів до банківської системи

 

В цілому за рік депозити населення зросли у гривні на 22.4%, у валюті – обсяги не змінилися. Приватбанк найактивніше залучав гривневі кошти населення, Ощадбанк – валютні.

 

Депозити корпорацій у гривні зросли за рік на 13.6%. Валютні кошти суб’єктів господарювання скоротилися на 10% у доларовому еквіваленті.

 

Попри зниження відсоткових ставок впродовж року, база фондування залишалася стабільною – загалом у 2017 році частка коштів корпорацій та населення у структурі зобов’язань зросла на 2.1 в.п. до 77.1%.

 

Вартість депозитів у 2017 році помітно знизилась

 

Загалом у 2017 році ставки за депозитами знизилися на 3.2 в.п. для вкладів у гривні – до 14.3% річних (за річними вкладами).

 

В той же час, після поетапного підвищення Національним банком облікової ставки до 16%, вартість гривневих короткострокових вкладів (до 6 місяців) зросла на 0.2-0.4 в.п. у порівнянні з жовтнем 2017 року, коли ставку було підвищено вперше.

 

Вартість валютних депозитів населення зберігається на історично низькому рівні 3.7% (річні депозити).

 

Збільшується кількість банків, які демонструють прибуткову діяльність

 

Кількість збиткових банків за минулий рік скоротилася до 18 із 33 у 2016 році. Як і очікував НБУ, у 2017 році операційний дохід сектору збільшився на 10% в річному вимірі.

 

Проте через значні обсяги відрахувань у резерви, банківський сектор завершив рік зі збитком у 24.4 млрд грн – переважно за рахунок чотирьох великих банків, зокрема Приватбанку.

 

Остаточні показники фінансової звітності банків за 2017 рік ще можуть бути відкориговані до кінця квітня після завершення річного аудиту.

 

Детальніше ознайомитися з "Оглядом банківського сектору" можна у розділі "Публікації" на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку.

 

Дані кредитів та депозитів, що публікуються в "Огляді банківського сектору", відрізняються від відповідних даних з підрозділу "Грошово-кредитна статистика", оскільки:

-         містять дані про банки, що були платоспроможними на звітну дату , якщо не вказано інше;

-         охоплюють дані банків з урахуванням їх філій за межами України;

-         містять кошти, розміщені в інших банках-резидентах та нерезидентах;

-         скориговані на резерви за активними операціями, якщо не вказано інше;

-         містять дані іменних ощадних (депозитних) сертифікатів, якщо не вказано інше;

-         містять інформацію про клієнтів-нерезидентів.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   21.02.2018