Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2018 рік

Національний банк успішно реалізував нерухомість, отриману в рахунок погашення боргів банків перед регулятором

13.03.2018

прес-реліз

 

Національний банк України успішно реалізував об’єкт нерухомого майна, отриманий у рахунок погашення боргів банків перед регулятором.

 

Національний банк отримав його у власність у 2016 році у рахунок погашення боргу за кредитами наданими банкам України.

 

"Це – перша у поточному році успішно реалізована угода з майном, яке Національний банк отримав у рахунок погашення боргів банків перед регулятором. Станом на сьогодні Національний банк володіє нерухомим майном, отриманим у рахунок погашення боргів банків, на суму близько 31 млн гривень (ринкова вартість активів, за якою планується реалізація об’єктів). Крім того, зараз у процесі прийняття на баланс перебуває ще декілька об’єктів нерухомості. Усі ці активи мають бути прозоро реалізованими, що дасть змогу частково повернути надане Національним банком рефінансування", прокоментував заступник Голови Національного банку України Роман Борисенко.

 

Продаж здійснено 29 січня 2018 року через Zakupki.Prom.ua – майданчик державних і комерційних торгів, офіційний учасник системи електронних державних закупівель ProZorro.

 

Вартість продажу за результатами аукціону в системі електронних торгів, які завершилися перемогою ТОВ "УКРБУД ДЕВЕЛОПМЕНТ", становила майже 112,6 млн гривень (без НДС)[1].

 

Національний банк України уклав відповідний договір купівлі-продажу з переможцем відкритих торгів 13 лютого 2018 року.

 

 

Довідково

 

У грудні 2016 року Національний банк отримав об’єкт нерухомості, розташований за адресою: м. Київ, пров. Лабораторний, 6, у межах виконавчого провадження за вартістю 258,3 млн гривень. Це вартість заставленого майна[2], вказана в рішенні суду, за якою його було виставлено до продажу виконавчою службою на перші торги в системі СЕТАМ.

 

Приймаючи об’єкт на баланс, Національний банк замовив послуги з незалежної оцінки майна для визначення його поточної ринкової вартості. За результатами цієї оцінки Національний банк прийняв майно на баланс за вартістю 120,7 млн гривень (без ПДВ), що враховує оціночну вартість об’єкту та витрати на послуги з оцінки.

 

Упродовж 2017 року цей об’єкт нерухомості виставлявся на продаж декілька разів: двічі торги не відбулися через відсутність учасників, один раз – через реєстрацію лише одного учасника. І нарешті у січні 2018 року відбулися успішні електронні торги, переможцем яких визнано ТОВ "УКРБУД ДЕВЕЛОПМЕНТ".

 [1] Торги оголошені відповідно до Рішенням Правління №6-рш від 10.01.2018.

[2] Відповідно до ч. 9 ст. 62 Закону України "Про виконавче провадження", що діяв на момент передавання майна, майно передається стягувачеві за вартістю, що дорівнює початковій вартості майна, за якою воно виставлялося на реалізацію.

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   13.03.2018