Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2018 рік

Національний банк розчарований відсутністю підтримки парламентарів у питанні управління державними банками

20.03.2018

прес-реліз

 

Сьогодні народні депутати не підтримали у першому читанні урядовий законопроект № 7180 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей управління державними банками". За цей проект закону проголосувало лише 187 народних депутатів. Таким чином, документ відхилено.

 

Національний банк наголошує, що питання управління державними банками для продовження реалізації реформи фінансового сектору стратегічно важливе.

 

Прийняття законопроекту № 7180 дало б змогу здійснити докорінний перегляд принципів та механізмів корпоративного управління державними банками. "Проект закону передбачає удосконалення принципів та механізмів корпоративного управління в державних банках й покликаний привести ці принципи у відповідність до найкращих міжнародних стандартів. Це значно підвищило б конкурентоспроможність та ефективність державних банків", − зазначив директор Департаменту ліцензування Національного банку Олександр Бевз.

 

Регулятор неодноразово наголошував і продовжує наголошувати на тому, що державні банки потребують запровадження високих стандартів корпоративного управління.

 

Національний банк сподівається, що питання управління державними банками буде законодавчо оновлене і ґрунтуватиметься на зрозумілих, рівних та справедливих засадах.

 

Зокрема, відхилений проект закону передбачав створення ізольованої від політичного впливу системи управління діяльністю державних банків через наглядові ради, більшість у складі яких становили б незалежні члени.

 

У проекті чітко виписувалися критерії незалежності членів наглядової ради, які мали визначатися шляхом конкурсного відбору в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, виключно із числа кандидатів, відібраних на умовах відкритого конкурсу компанією з добору персоналу.

 

Крім того, законопроект пропонував запровадити кримінальну відповідальність за неправомірне втручання в роботу держбанків.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   20.03.2018