Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2018 рік

Оприлюднено перелік банків-учасників валютної інтервенції шляхом запиту найкращого курсу у ІІ кварталі 2018 року

05.04.2018

прес-реліз

 

Національний банк України затвердив перелік банків, які зможуть брати участь в інтервенціях НБУ за найкращим курсом, що здійснюватимуться шляхом запиту ціни на купівлю або продаж іноземної валюти у банків у ІІ кварталі 2018 року.

 

Згідно з критеріями відбору банків, у валютних інтервенціях шляхом запиту найкращого курсу можуть брати участь 20 установ, які за підсумками попереднього кварталу мали найкращий загальний рейтинг серед банків-учасників міжбанківського ринку. Цей загальний рейтинг розраховується на основі місця банку в кожному з трьох складових рейтингів, побудованих за трьома прозорими критеріями:

 

·         обсяг операцій банку з купівлі та продажу іноземної валюти з іншими суб’єктами ринку та Національним банком (питома вага місця в цьому рейтингу в обрахунку загального рейтингу становить 50%),

·         обсяг операцій банку з клієнтами з купівлі та продажу безготівкової іноземної валюти (питома вага місця в цьому рейтингу - 30%),

·         обсяг активів банку (питома вага місця в цьому рейтингу - 20%).

 

Відповідно до вказаних критеріїв, у IІ кварталі 2018 року до переліку банків-учасників валютної інтервенції шляхом запиту найкращого курсом було додано АКБ "ІНДУСТРІАЛБАНК" та ПАТ "КРЕДОБАНК", і виключено АТ "ПРОКРЕДИТ БАНК" та ПАТ "БАНК ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗАОЩАДЖЕНЬ".

 

Таким чином, у квітні-червні брати участь у інтервенціях даної форми зможуть такі банки:

 

ПАТ "АЛЬФА-БАНК"

 

ПАТ "БАНК КРЕДИТ ДНІПРО"

 

ПАТ "КБ "ГЛОБУС"

 

ПАT "ІНГ Банк Україна"

 

АКБ "ІНДУСТРІАЛБАНК"

 

ПАТ "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК"

 

ПАТ "КРЕДОБАНК"

 

АТ "ОТП БАНК"

 

АТ "Ощадбанк"

 

Акціонерний банк "Південний"

 

ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК"

 

ПАT "ПУМБ"

 

АТ "Райффайзен Банк Аваль"

 

ПАТ "СБЕРБАНК"

 

ПАТ "СІТІБАНК"

 

АТ "ТАСКОМБАНК"

 

АБ "УКРГАЗБАНК"

 

АТ "Укрексімбанк"

 

АТ "УкрСиббанк"

 

ПАТ "УКРСОЦБАНК

 

Нагадуємо, інтервенції шляхом запиту найкращого курсу були запроваджені відповідно до Стратегії валютних інтервенцій Національного банку на 2016-2020 роки і проводяться з початку 2017 року.

 

У І кварталі 2018 року Національний банк купив на міжбанківському валютному ринку через інтервенції шляхом запиту найкращого курсу 699 млн дол. США. За цей період Національний банк продав на міжбанківському ринку через цю форму інтервенцій 333 млн дол. США.

 

З 2 квітня 2018 року у оновленому Положенні про порядок та умови торгівлі іноземною валютою передбачено можливість проведення інтервенції за найкращим курсом двома шляхами. Перший – той, яким вона проводилися до цього, а саме – шляхом запиту щодо ціни на купівлю/продаж іноземної валюти в суб’єктів ринку через торговельно-інформаційні системи та укладення угод із суб’єктом ринку, який запропонував цю ціну. Другий – шляхом вибору найкращої ціни купівлі/продажу іноземної валюти з наявних в торговельно-інформаційних системах котирувань суб’єктів ринку, та укладення угод із суб’єктом ринку, який запропонував цю ціну (тобто через Matching – новий функціонал для укладання угод в торговельно-інформаційних системах).

 

Якщо у першому випадку з огляду на технічні особливості інших функціоналів у інтервенції у формі запиту щодо найкращого курсу можуть брати участь лише 20 установ, то у випадку проведення інтервенції за найкращим курсом через Matching взяти у ній участь можуть всі банки, що користуються новим фунціоналом.

 

Перелік банків для здійснення інтервенцій у формі запиту за найкращим курсом у попередньому кварталі.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   05.04.2018