Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2018 рік

У квітні 2018 року пожвавився приплив коштів у банківську систему

11.05.2018

прес-реліз

 

У квітні 2018 року пожвавився приплив коштів населення та бізнесу в банківську систему – як у національній, так і іноземній валюті. Такі тенденції відображають попередні дані "Грошово-кредитної статистики" за квітень 2018 року.

 

Сукупний портфель депозитів у національній валюті у платоспроможних банках прискорив зростання з 0,4% у березні до 3,2% у квітні. За підсумками минулого місяця він збільшився на 15,7 млрд грн до 499,9 млрд грн.

 

Так, за місяць залишки гривневих вкладів фізичних осіб у платоспроможних банках збільшилися на 3,7% (порівняно з 1,0% у березні). Як і в попередні місяці, подальше підвищення процентних ставок за гривневими вкладами та зміцнення курсу гривні сприяло посиленню привабливості гривневих депозитів і створило підґрунтя для пожвавлення припливу коштів фізичних осіб в банки.

 

Активізація припливу спостерігалася і за вкладами юридичних осіб. Обсяг корпоративних депозитів у гривні, який у березні практично не змінився, у квітні збільшився на 2,8%.

 

Дещо збільшилися залишки депозитів і в іноземній валюті у платоспроможних банках. Обсяг валютних депозитів (у доларовому еквіваленті) населення зріс на 0,4%, юридичних осіб – на 1,3%.

 

Загальний портфель кредитів банків у національній валюті за підсумками квітня зріс на 0,8% (у березні – на 0,3%) – до 586,3 млрд грн. Банки продовжили активніше нарощувати гривневе кредитування насамперед фізичних осіб (приріст за місяць становив 1,7%). Водночас портфель кредитів, виданих корпоративному сектору, зріс менш суттєво (на 0,6%).

 

На процентних ставках комерційних банків, як і очікував Національний банк, продовжила відображатися низка його попередніх рішень щодо підвищення облікової ставки.

 

Насамперед на жорстку монетарну політику Національного банку, як і в попередні місяці, реагували ставки для бізнесу. Процентні ставки за новими гривневими депозитами для корпоративних клієнтів зросли за місяць з 11,0% до 11,3% річних. Як наслідок, вартість нових кредитів для бізнесу також дещо підвищилася – з 16,6% до 16,7% річних.

 

Внаслідок підвищення облікової ставки, а також в умовах конкуренції за гривневі ресурси банки підвищили й процентні ставки за депозитами для фізичних осіб – з 10,8% до 11,0% річних. Це відповідним чином позначилося і на вартості нових кредитів для фізичних осіб.

 

Детальніше про основні тенденції грошово-кредитного ринку у квітні 2018 року читайте наприкінці місяця у "Макроекономічному та монетарному огляді" (травень 2018).

 

Довідково:

 

Дані щодо кредитів та депозитів, що публікуються на сторінці "Грошово-кредитна та фінансова статистика" у розрізі секторів економіки, відрізняються від даних "Огляду банківського сектору" на сторінці "Публікації", в якому:

-         охоплюються банки, що були платоспроможними на звітну дату (за виключенням неплатоспроможних банків), якщо не вказано інше;

-         охоплюються банки з урахуванням філій в межах, а також філій за межами України;

-         відображаються кредити, надані клієнтам-резидентам та нерезидентам, а також кредити, надані банкам-резидентам та нерезидентам (у тому числі розміщені кошти);

-         відображаються депозити (кошти) клієнтів-резидентів та нерезидентів, а також депозити банків-резидентів та нерезидентів (у тому числі отримані кредити);

-         дані скориговані на резерви за активними операціями, якщо не вказано інше.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   11.05.2018