Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2018 рік

Новий випуск "Вісника НБУ": рекомендації для монетарної та макропруденційної політики

14.05.2018

прес-реліз

 

Новий випуск щоквартального науково-практичного журналу "Вісник Національного банку України" присвячено вивченню практичних аспектів виконання основних функцій центрального банку для досягнення його стратегічних цілей. На основі проведених досліджень автори надають науково-обґрунтовані та емпірично підтверджені рекомендації щодо здійснення монетарної і макропруденційної політики, а також описують широкі можливості використання великих масивів даних для відслідковування тенденцій інфляційного розвитку.

 

У поточному випуску "Вісника НБУ" автори вивчають такі теми:

 

      Нейтральна реальна відсоткова ставка в умовах малої відкритої економіки

 

Відкриває випуск робота Антона Груя, Володимира Лепушинського та Сергія Ніколайчука "Нейтральна реальна відсоткова ставка в умовах малої відкритої економіки: застосування для України". У статті оцінено рівень реальної відсоткової ставки, за якої монетарна політика Національного банку України має нейтральний вплив на економіку. Виявлено, що короткострокові ставки в минулому найчастіше були нижчими за нейтральну, що зумовлювало високу та нестійку інфляцію. Дослідники наголошують, що в найближчому майбутньому розрив між ключовою ставкою Національного банку України та нейтральною ставкою має залишатися додатнім задля забезпечення дезінфляції та досягнення інфляційних цілей.

 

      Використання великих масивів даних для розрахунку індексу споживчих цін

 

У статті "Що зумовлює розбіжності між офіційними та онлайн - індексами цін?" Олександр Фарина, Олександр Талавера та Тетяна Юхименко використовують великі масиви онлайн-даних по роздрібним цінам на споживчі товари, отримані за допомогою веб-скрепінгу в Національному банку України, та розраховують онлайн-відповідник індексу споживчих цін в Україні. Автори дійшли висновку, що онлайн-індекси цін є перспективним новим інструментом, що може бути використаний центральним банком для спостереження за інфляційною динамікою в реальному часі та з великою періодичністю.

 

      Впровадження буфера консервації капіталу як засобу забезпечення фінансової стабільності

 

Завершальною статтею поточного випуску є робота "Макроекономічні ефекти від упровадження буфера консервації капіталу в українському банківському секторі" Первін Дадашової, Магнуса Йонссона та Ганни Онищенко. Дослідники вивчають наслідки запланованого запровадження Національним банком України нового регулятивного інструменту – буфера консервації капіталу. Автори роблять висновок, що саме поступове та заздалегідь оголошене впровадження буфера консервації капіталу дасть змогу зменшити короткострокові втрати реальної економіки та забезпечити фінансову стабільність у довгостроковій перспективі.

 

Нагадуємо, що "Вісник НБУ" індексується базами IDEAS/RePEc, Index Copernicus International та UlrichsWeb. З вересня 2015 року "Вісник НБУ" публікується у відкритому доступі на офіційному сайті НБУ зі щоквартальною періодичністю в електронному форматі англійською та українською мовами. Представлені в ньому статті відображають бачення і думки авторів і не є офіційною позицією Національного банку України.

 

Редакційна колегія видання запрошує науковців, експертів, фінансистів та представників банківської академічної спільноти долучитися до наукових пошуків в межах тематики журналу та надсилати дослідницькі матеріали для розгляду і публікації на адресу: journal@bank.gov.ua.

 

Детальну інформацію про вимоги до статей можна отримати за посиланнями:

Вісник Національного банку України

Visnyk of the National Bank of Ukraine

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   14.05.2018