Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2018 рік

Платіжний баланс у квітні зведено з профіцитом

30.05.2018

прес-реліз

 

У квітні поточний рахунок повернувся до додатних значень (175 млн дол. США) порівняно з дефіцитом у березні (628 млн дол. США), завдяки звуженню дефіциту торгівлі товарами та нижчим виплатам з обслуговування державного боргу. Водночас квітневий профіцит поточного рахунку був практично на рівні відповідного місяця минулого року.

 

За січень – квітень дефіцит поточного рахунку (202 млн дол. США) незначно перевищив показник минулого року(176 млн дол. США).

 

Обсяги експорту у квітні зросли на 19,6% у річному вимірі до 3,7 млрд дол. США. Зростання експорту у квітні було зумовлено:

збереженням високих світових цін на чорні метали, що на тлі низької бази порівняння минулого року призвело до істотного зростання вартісних обсягів експорту продукції металургії в річному вимірі (у 1.7 раза).

відновленням зростання експорту продовольчих товарів (8.1% р/р) завдяки сприятливій зовнішній ціновій кон’юнктурі. Так фізичні обсяги поставок зернових культур залишилися на рівні минулого року, але завдяки істотному зростанню світових цін вартісні обсяги їх експорту збільшилися на 11.6% р/р.

 

Загалом за січень – квітень експорт товарів зріс на 11,3% порівняно з відповідним періодом минулого року та становив 14.1 млрд дол. США.

 

Обсяги імпорту товарів у квітні збільшилися на 18,1% до 4.1 млрд дол. США передусім за рахунок неенергетичного імпорту. Зростання було зумовлено:

високим споживчим попитом, який стимулював зростання обсягів імпорту продовольчих товарів (на 24,6% р/р), а також окремої машинобудівної продукції (зокрема мобільних телефонів, побутової та комп’ютерної техніки).

низькою базою порівняння для імпорту окремих товарів (зокрема фармацевтичних препаратів).

 

Вартісні обсяги енергетичного імпорту залишилися майже на рівні попереднього місяця, проте на тлі низької бази порівняння минулого року відновилося їх зростання в річному вимірі (на 9.9%). Так, прискорилося зростання імпорту вугілля та суттєво сповільнилося падіння обсягів імпорту газу через різке зниження їх поставок у квітні минулого року.

 

Загалом за січень – квітень імпорт товарів зріс на 13,9% порівняно з відповідним періодом минулого року та становив 16,6 млрд дол. США

 

У квітні чистий приплив капіталу за фінансовим рахунком зменшився до 119 млн дол. США. Чисті зобов’язання державного сектору перед зовнішнім світом скоротилися на 121 млн дол. США переважно через погашення гривневих ОВДП у власності нерезидентів. Натомість тривав приплив капіталу до реального сектору, забезпечений, зокрема, успішним розміщенням єврооблігацій одним з провідних українських мобільних операторів.

Чисті надходження прямих іноземних інвестицій залишилися на рівні попереднього місяця (98 млн дол. США) та практично повністю були спрямовані до реального сектору економіки. За чотири місяці 2018 року чисті надходження ПІІ становили 394 млн дол. США.

 

У квітні зростання обсягів готівкової валюти поза банками сповільнилося (до 23 млн дол. США) на тлі збільшення чистого продажу населенням готівкової валюти. З початку року зростання готівки поза банками становило 208 млн дол. США.

 

В цілому, у січні – квітні приплив коштів за фінансовим рахунком становив 222 млн дол. США.

 

У квітні платіжний баланс зведено з профіцитом на рівні 290 млн дол. США. Завдяки цьому міжнародні резерви за місяць зросли на 1,3% до 18,4 млрд дол. США станом на кінець квітня, що забезпечувало 3,3 місяця імпорту майбутнього періоду. 

 

За підсумками перших чотирьох місяців 2018 року сальдо зведеного платіжного балансу було близьким до нуля (становило +18 млн дол. США).

 

З оновленими даними за підсумками квітня 2018 року можна ознайомитися в розділі Статистика зовнішнього сектору.

 

Детальніше про стан платіжного балансу читайте в "Макроекономічному та монетарному огляді" (травень 2018 року), опублікованого 31 травня 2018 року.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   30.05.2018