Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2018 рік

У серпні банки продовжували кредитувати населення та бізнес

11.09.2018

прес-реліз

 

Кредитний портфель банків у національній валюті у серпні зріс на 2,3% до 607,8 млрд грн. Про це свідчать попередні дані "Грошово-кредитної статистики" за серпень 2018 року.

 

Як і в попередні місяці, банки активно працювали з населенням - обсяг гривневих кредитів населенню зріс на 4% до 126,2 млрд грн.

 

Обсяг гривневих кредитів бізнесу за серпень зріс на 1.8% до 480,3 млрд грн, валютних – майже не змінився і становив 14,5 млрд дол. США.

 

У серпні обсяг гривневих депозитів у банківській системі України скоротився на 4,1% до 494,5 млрд грн. Обсяги гривневих коштів бізнесу на рахунках у платоспроможних банках скоротились на 6,7% до 242,3 млрд грн, значною мірою через сплату квартальних податкових та інших платежів до бюджету. Гривневі кошти фізичних осіб на рахунках у платоспроможних банках скоротились на 1,3% до 251,5 млрд грн під впливом сезонних факторів та погіршенням курсових очікувань.

 

В умовах збільшення волатильності на валютному ринку та девальваційного тиску на гривню зросли обсяги валютних депозитів: бізнесу – на 2,1% до 5,2 млрд дол. США, населення – на 2,2% до 8,7 млрд дол. США.

 

Вартість гривневих кредитів та депозитів для бізнесу незначно зросла, для населення – лишилась майже на рівні попереднього місяця.

 

Процентні ставки за гривневими депозитами для бізнесу в серпні підвищились на 0,4 п.п. до 12,4%, за кредитами у національній валюті – зросли на 1 п.п. до 17,9% річних.

Ставки за гривневими депозитами населення лишились на рівні липня, за кредитами у національній валюті знизились на 0,2 п.п.

 

Детальніше про основні тенденції грошово-кредитного ринку у серпні 2018 року читайте наприкінці місяця у "Макроекономічному та монетарному огляді" (вересень 2018).

 

Довідково:

 

Дані щодо кредитів та депозитів, що публікуються на сторінці "Грошово-кредитна та фінансова статистика" у розрізі секторів економіки, відрізняються від даних "Огляду банківського сектору" на сторінці "Публікації", в якому:

-         охоплюються банки, що були платоспроможними на звітну дату (за виключенням неплатоспроможних банків), якщо не вказано інше;

-         охоплюються банки з урахуванням філій в межах, а також філій за межами України;

-         відображаються кредити, надані клієнтам-резидентам та нерезидентам, а також кредити, надані банкам-резидентам та нерезидентам (у тому числі розміщені кошти);

-         відображаються депозити (кошти) клієнтів-резидентів та нерезидентів, а також депозити банків-резидентів та нерезидентів (у тому числі отримані кредити);

-         дані скориговані на резерви за активними операціями, якщо не вказано інше.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   11.09.2018