Українська | English

Головна » Прес-центр » Архів новин » 2018 рік

Національний банк продовжує співпрацю з міжнародними донорами

13.09.2018

прес-реліз

 

Координаційна зустріч з міжнародними донорами та партнерами Національного банку України, які надають технічну та експертну допомогу НБУ, відбулась 12 вересня 2018 року.

 

Дмитро Сологуб подякував міжнародним партнерам за їхній внесок у реформування фінансового сектору України, розповів про результати та висловив сподівання, що така ефективна співпраця вийде на новий рівень у майбутньому.

 

"Цього року вперше за всю історію Національний банку було презентовано Стратегію НБУ, у якій визначені ключові цілі. Сьогодні НБУ зосередився на досягненні цих цілей, а саме: на забезпеченні ефективної, прозорої та стабільної роботи фінансової системи, досягненні інфляційних цілей, відновленні кредитування, вільному руху капіталу та фінансовій інклюзії. Верховна Рада уже ухвалила ряд законопроектів, які Національний банк активно підтримував, серед них Закон "Про валюту і валютні операції" та Закон "Про відновлення кредитування". Ми сподіваємось на швидке прийняття Парламентом у другому читанні законопроекту "Щодо захисту прав споживачів фінансових послуг". Ми вдячні нашим партнерам за підтримку Національного банку у здійснені реформ та розвитку стабільної та ефективної фінансової системи України", - наголосив заступник Голови НБУ Дмитро Сологуб.

 

"Співпраця з нашими міжнародними партнерами дуже важлива для Національного банку. Успіх та ефективність проектів, які мають на меті створення умов для досягнення наших стратегічних цілей, не можливе без залучення передового міжнародного досвіду та кращих практик. На сьогодні, завдяки співробітництву з нашими постійними партнерами, ми уже провели низку реформ, організували ряд міжнародних заходів, розпочали надавати технічну допомогу та плануємо поглиблювати таку співпрацю в подальшому", - зазначив начальник Управління європейської інтеграції та міжнародних програм Володимир Кучин.

 

"Досягнення результатів у розвитку фінансової інклюзії неможливе без підвищення фінансової грамотності населення. Новий, сучасний відкритий для всіх освітньо-інформаційний центр Національного банку України стане культурним та освітнім простором для відвідувачів. Центр має на меті розказати населенню про основні функції регулятора, навчити правильно використовувати свої фінанси, підвищити рівень довіри до банківської системи та залучити до активного використання фінансових послуг", - підкреслила Директор Департаменту комунікацій Наталія Бондаренко.

 

Міжнародні донори підтвердили зацікавленість і готовність і надалі підтримувати реалізацію реформи фінансового сектору України.

 

 

Довідково.

 

Координаційні зустрічі з міжнародними донорами та партнерами Національного банку України почали проводитися з 2014 році з метою обговорення сприяння та підтримки міжнародної спільноти у реформуванні фінансового сектору. Подібні зустрічі відбувають раз на рік. Сьогодні у зустрічі взяли участь представники міжнародних організацій центральних банків інших держав, які допомагають регуляторам фінансового сектору України втілювати проекти Комплексної програми. Це представники:

-        Міжнародного валютного фонду,

-        Світового банку,

-        Міжнародної фінансової корпорації,

-        Європейського Союзу,

-        Європейського центрального банку,

-        Європейського банку реконструкції та розвитку,

-        Агентства міжнародного розвитку США (USAID),

-        Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) ,

-        Урядів Великої Британії, Швейцарії та Швеції,

-        Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA),

-        центральних банків Польщі, Литви, Словенії, Чехії, Швеції та Туреччини,

-        проектів технічної допомоги, які працюють в Україні.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   13.09.2018