Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2018 рік

Україна отримає від Європейського Союзу макрофінансову допомогу на 1 млрд євро

14.09.2018

прес-реліз

 

Сьогодні Голова Національного банку України Яків Смолій, в.о. Міністра фінансів України Оксана Маркарова та Віце-президент Європейської Комісії з питань євро та соціального діалогу, фінансової стабільності, фінансових послуг та Союзу ринків капіталу Валдіс Домбровскіс підписали Меморандум про взаєморозуміння та Кредитну угоду щодо четвертої програми макрофінансової допомоги Україні. На урочистій церемонії підписання документів були присутні Президент України Петро Порошенко, Премєр-міністр Володимир Гройсман та Міністр закордонних справ Павло Клімкін.

 

Четверта програма макрофінансової допомоги ЄС передбачає виділення Україні 1 млрд євро. Ця сума буде розподілена на два транші по 500 млн євро кожний, обидва будуть спрямовані у міжнародні резерви України.

 

"Для України підтримка з боку ЄС завжди була і залишається надзвичайно важливою. А особливо – сьогодні, коли світові ринки не надто сприятливі для економік, що розвиваються, – зауважив Голова Національного банку. – Сьогоднішнє підписання посилає потужний позитивний сигнал міжнародним інвесторам. Адже це свідчить, що світова спільнота, і насамперед Європейський Союз, вірять в Україну як інституційного позичальника та в незмінність курсу реформ".

 

За словами очільника центрального банку, співпраця з міжнародними партнерами має особливе значення для підтримки економічної та фінансової стабільності України.

 

"Макрофінансова допомога від ЄС відкриє для України доступ до довгого і дешевого фінансування. Але це не лише гроші. Це – запорука впровадження структурних реформ у значущих сферах державної політики, без яких українська економіка не стане на рейки довгострокового стійкого зростання", – підкреслив Яків Смолій.

 

 

Довідково:

 

Макрофінансова допомога, що надається країні на термін до 15 років, є винятковим фінансовим інструментом ЄС для стабілізації фінансово-економічної системи. Цей інструмент доступний країнам – партнерам ЄС, у яких виникли проблеми з платіжним балансом, та доповнює фінансову допомогу, що надається країні МВФ.

 

Договірною основою надання макрофінансової допомоги є Меморандум про взаєморозуміння та Кредитна угода між країною-отримувачем та ЄС.

 

Меморандум про взаєморозуміння визначає передумови виділення коштів кожного траншу допомоги, а Кредитна угода – технічні особливості надання позикових коштів.

 

Центральний банк країни зазвичай виступає агентом країни-позичальника та відкриває рахунок у євро, на який перераховуватимуться кошти відповідних траншів макрофінансової допомоги ЄС.

 

Відсоткова ставка визначається під час виходу Європейської Комісії, що має найвищий кредитний рейтинг (ААА), на зовнішній ринок запозичень для отримання коштів, що перераховуватимуться Україні за тією самою кредитною ставкою.

 

Нагадаємо, у 2014 – 2017 роках Україна та ЄС реалізували три програми макрофінансової допомоги. За їх результатами Україна отримала 2,81 млрд євро:

 

      1,360 млрд євро у 2014 році;

 

      850 млн євро у 2015 році;

 

      600 млн євро у 2017 році.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   14.09.2018