Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2018 рік

Національний банк затвердив низку змін до регулювання ринку ОВДП

19.09.2018

прес-реліз

 

Національний банк посилює ефективність функціонування ринку державних цінних паперів та спрощення процедур руху капіталів.

 

Для цього Правління Національного банку затвердило низку змін до нормативно-правових актів, з метою забезпечення законодавчого врегулювання процесу розміщення ОВДП, та обліку паперів, отриманих НБУ у якості застави, а також  врегулювання проведення операцій з ОВДП нерезидентами та порядку купівлі іноземної валюти з метою повернення за кордон іноземних інвестицій. Зокрема:

 

·          По-перше, визначено порядок обслуговування операцій розміщення ОВДП серед клієнтів первинних дилерів (брокерські договори), що надає доступ на первинний ринок ОВДП приватним інвесторам.

 

·          По-друге, встановлено особливості проведення розрахунків за операціями з ОВДП, стороною яких є нерезидент:

 

-          операції з банками та нерезидентами можна буде проводити без обмежень;

-          операції з іншими контрагентами можна буде проводити лише на фондовій біржі з розрахунками за принципом "поставка цінних паперів проти оплати";

-          для купівлі іноземної валюти нерезидентами з метою повернення за кордон іноземних інвестицій за результатами операцій з ОВДП необхідно буде подавати максимально спрощений перелік документів.

 

·          По-третє, врегульовано механізм обслуговування операцій рефінансування під заставу пулу активів, а саме визначений порядок проведення операцій блокування ОВДП за такими операціями та передбачена можливість НБУ при виконанні функцій депозитарної установи обліковувати цінні папери банків, що передаються в заставу на користь Національного банку.

 

Зазначені зміни сприятимуть удосконаленню взаємодії між Національним банком, як депозитарієм цінних паперів, і його клієнтами, а також дозволять спростити порядок проведення нерезидентами валютних операцій за результатами продажу ОВДП.

 

Відповідні зміни затверджені постановою Правління Національного банку України від 18 вересня 2018 року №100 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України". Вони набирають чинності 20 вересня, за виключенням окремих пунктів, які набирають чинності з 1 листопада 2018 року.

 

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   19.09.2018