Українська | English

Головна » Прес-центр » Архів новин » 2018 рік

Платіжний баланс у серпні зведено з незначним профіцитом - 27 млн дол. США

28.09.2018

прес-реліз

 

Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу в серпні порівняно з липнем зменшився до 601 млн дол. США завдяки скороченню дефіциту торгівлі товарами. Цьому сприяло насамперед істотне уповільнення річних темпів зростання імпорту товарів, яке було більш суттєвим порівняно з уповільненням зростання експорту.

 

У січні – серпні дефіцит поточного рахунку становив 2,1 млрд дол. США. За аналогічний період минулого року дефіцит становив 833 млн дол. США.

 

Обсяги експорту товарів у серпні зросли на 10,5% до 3.7 млрд дол. США. Незначне уповільнення зростання експорту порівняно з липнем було зумовлене насамперед скороченням обсягів металургійного виробництва та складнощами з вантажними перевезеннями Азовським морем. Унаслідок цього зростання експорту металургійної продукції сповільнилося до 11,2% р/р. Водночас експорт продовольчих товарів збільшився на 6,3% р/р та сягнув рекордного для серпня значення завдяки зростанню світових цін на пшеницю та більшим обсягам зібраного врожаю олійних культур.

 

У цілому за січень – серпень експорт зріс на 11,6% порівняно з відповідним періодом минулого року, до 28,2 млрд дол. США.

 

Обсяги імпорту товарів у серпні становили майже 5 млрд дол. США, проте його зростання істотно сповільнилося (до 17,4% у річному вимірі). Зниження темпів зростання відбулося насамперед за рахунок імпорту енергоносіїв та продукції хімічної промисловості. Так зростання енергетичного імпорту уповільнилося до 19,9% р/р унаслідок скорочення закупівель вугілля та нафтопродуктів. Зменшення імпорту фармацевтичних виробів було основним фактором уповільнення зростання імпорту хімічної продукції (до 5% р/р). Натомість високий внутрішній попит зумовлював збереження високих темпів зростання імпорту продукції машинобудування (20,5% р/р), промислових виробів (36,4% р/р) та продовольчих товарів (13,1% р/р).

 

У цілому за січень – серпень, порівняно з аналогічним періодом минулого року, імпорт зріс на 15,3% до 35,4 млрд дол. США.

 

Чистий приплив капіталу за фінансовим рахунком у серпні становив 625 млн дол. США (у серпні минулого року – 142 млн дол. США). На відміну від попередніх місяців він головним чином був забезпечений державним сектором завдяки розміщенню урядом облігацій зовнішньої державної позики. Як результат, чисті зобов'язання сектору загального державного управління зросли на 0,6 млрд дол. США, тоді як зовнішня позиція приватного сектору практично не змінилася.

 

Чистий приплив прямих іноземних інвестицій у серпні становив 176 млн дол. США, з яких 40% були спрямовані до реального сектору у формі інвестицій в акціонерний капітал. Загалом, за січень –серпень цього року чистий приплив прямих іноземних інвестицій оцінено в 1,4 млрд дол. США (29% з яких становили операції переоформлення боргу в статутний капітал).

 

У цілому за січень ‒ серпень 2018 року чистий приплив коштів за фінансовим рахунком становив 2,2 млрд дол. США (за вісім місяців 2017 року – 2,1 млрд дол. США).

 

Платіжний баланс у серпні зведено з профіцитом на рівні 27 млн дол. США. Міжнародні резерви на початок вересня становили 17,2 млрд дол. США, що забезпечує фінансування імпорту майбутнього періоду протягом 2,9 місяців.

 

З оновленими даними за підсумками серпня 2018 року можна ознайомитися в розділі Статистика зовнішнього сектору.

 

Детальніше про стан платіжного балансу читайте в "Макроекономічному та монетарному огляді" (вересень 2018 року), який буде опубліковано 28 вересня 2018 року.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   28.09.2018