Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2018 рік

Банки кредитують населення та бізнес і працюють прибутково – Огляд банківського сектору

31.10.2018

прес-реліз

 

Банківська система прибуткова від початку року, банки пожвавлюють кредитування бізнесу й інтенсивно кредитують населення. Очікуване відновлення співпраці з МВФ сприятиме стабільності макроекономічного середовища у IV кварталі. До кінця року збережуться приплив депозитів та розвиток роздрібного кредитування, банківський сектор залишиться прибутковим. Про це йдеться у жовтневому "Огляді банківського сектору", опублікованому Національним банком України.

 

 

Зберігаються високі темпи кредитування населення

 

Протягом ІІІ кварталу тривало інтенсивне кредитування населення: за квартал чисті гривневі кредити фізичним особам зросли на 10.6% рівномірно за усіма групами банків. У річному вимірі гривневі кредити населенню зросли на 38.0% р/р.

 

Гривневе кредитування бізнесу сезонно прискорилося (+8.3% за квартал) переважно в банках з іноземним капіталом та держбанках.

 

Завдяки пожвавленню кредитування у ІІІ кварталі частка непрацюючих кредитів скоротилася на 1.4 в.п. до 54.3%.

 

Вкладення фінустанов в ОВДП зросли на 17 млрд грн: попит на державні цінні папери забезпечили державні банки. Депозитні сертифікати скоротилися на 2.8 в.п. до найнижчого з 2014 року рівня – 2.1%.

 

У липні-вересні зростали майже всі складові пасивів банків, зокрема кошти міжнародних фінансових організацій та міжбанківські зобов’язання, а також кошти Національного банку (через отримання трьома банками кредитів рефінансування строком на понад 30 днів).

 

Підвищується вартість депозитів населення

 

Збільшилися обсяги валютних депозитів як населення, так і бізнесу. Обсяг гривневих вкладів населення незначно скоротився, а бізнесу - лишився на рівні попереднього кварталу. Загалом обсяг депозитного портфеля населення у липні-вересні лишився незмінним, а бізнесу – незначно зріс.

 

Відсоткові ставки за депозитами продовжували зростати внаслідок збереження Національним банком  жорсткої монетарної політики з підвищенням облікової ставки до 18% річних у вересні, а також конкуренції між банками за депозити бізнесу.

 

Середня вартість 12-місячних вкладів фізичних осіб у гривні зросла на 0.9 в.п. до 15% річних, у доларах США – на 0.2 в. п. до 3.5% річних. При цьому ставки за шести-, дев’яти- та дванадцятимісячними вкладами майже не відрізнялися.

 

Вартість нових кредитів корпораціям зросла на 0.5 в.п. до 17.5% річних, разом із тим ставки за кредитами населенню знизилися на 0.6 в.п. до 29.7% річних.

 

З початку року банківський сектор отримав прибуток у майже 11 млрд грн

 

За 9 місяців з початку року банківський сектор отримав прибуток 10.9 млрд грн, з них 2.7 млрд грн – у ІІІ кварталі.

 

Операційні доходи за січень-вересень зросли на 20.3% р/р насамперед через приріст чистих процентного та комісійного доходів, а витрати збільшилися на 24.5% р/р. Операційний прибуток банків до формування резервів зріс на 13.5% р/р.

 

За 9 місяців 2018 року сектор сформував резервів на 19.9 млрд грн, що на 24.2% менше показника за аналогічний період минулого року.

 

 

Детальніше ознайомитися з "Оглядом банківського сектору" можна у розділі "Публікації" на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку.

 

Дані кредитів та депозитів, що публікуються в "Огляді банківського сектору", відрізняються від відповідних даних з підрозділу "Грошово-кредитна статистика", оскільки:

      містять дані про банки, що були платоспроможними на звітну дату , якщо не вказано інше;

      охоплюють дані банків з урахуванням їх філій за межами України;

      містять кошти, розміщені в інших банках-резидентах та нерезидентах;

      скориговані на резерви за активними операціями, якщо не вказано інше;

      містять дані іменних ощадних (депозитних) сертифікатів, якщо не вказано інше;

      містять інформацію про клієнтів-нерезидентів.

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   31.10.2018