Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2018 рік

ЕМТА рекомендує використовувати офіційний курс гривні при розрахунках за валютними деривативами

19.11.2018

прес-реліз

 

Асоціація трейдерів ринків, що розвиваються, (EMTA) включила офіційний курс гривні, який встановлюється Національним банком України, до рекомендованих ринкових практик щодо розрахунків за безпоставочними форвардами і опціонними контрактами долар-гривня. Про це йдеться у листі EMTA членам асоціації від 12 листопада 2018 року.

 

EMTA також повідомила своїм членам про врахування змін до методики обрахунку та оприлюднення офіційного курсу Національним банком України у своїх документах та шаблонах контрактів.  

Для уникнення непорозумінь EMTA зазначила, що офіційний курс гривні – це дані з офіційного веб-сайту Національного банку України, зазначені в графі "Дата розрахунку" (Calculation Date) таблиці "Показники валютного ринку".

 

"Фактичне визнання ЕМТА офіційного курсу Національного банку як ринкового для цілей розрахунків за відповідними деривативами дозволить у перспективі покращити можливості для іноземних інвесторів хеджувати валютний ризик гривні та таким чином допоможе стимулювати приплив іноземного капіталу в Україну", - прокоментував лист EMTA заступник Голови Національного банку Олег Чурій.

 

Нагадаємо, що Національний банк запровадив нову методологію розрахунку офіційного курсу в серпні 2018 року. У ході розробки нової методології Національний банк врахував рекомендації Міжнародної організації комісій з цінних паперів (IOSCO) для розрахунку фінансових індикаторів.

 

Відтоді Національний банк розраховує офіційний курс гривні на підставі інформації про всі угоди з купівлі-продажу доларів США на умовах "тод", "том" і "спот" та для зручності усіх учасників ринку публікує його щоденно до 16.00.

 

Довідково

ЕМТА – це міжнародна платформа, що об’єднує інвестиційну спільноту з ціллю розвитку ринкових практик ринків, що розвиваються, та інтегрування їх в глобальні ринки капіталу.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   19.11.2018