Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2018 рік

Національний банк за власною ініціативою визнав групу асоційованих осіб власниками істотної участі у ПАТ "Банк інвестицій та заощаджень"

23.11.2018

прес-реліз

 

Національний банк визнав групу асоційованих осіб власниками істотної участі (у розмірі 14%) у ПАТ "Банк інвестицій та заощаджень". Відповідне рішення 19 листопада 2018 ухвалив Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем.

 

Всупереч вимогам законодавства вказані особи не надали Національному банку пакет документів для погодження набуття істотної участі у встановленому законом порядку.

 

Національний банк встановив, що фізична особа є фактичним контролером групи компаній, які володіють участю в банку до 10%. Водночас родичі цієї фізичної особи сукупно володіють ще понад 4% акцій банку. Таким чином, група осіб спільно володіє істотною участю в банку.

 

Національний банк має право визнати особу власником істотної участі в банку незалежно від подання такою особою повідомлення про намір набуття істотної участі в банку та відповідного пакета документів до Національного банку.

 

Наголошуємо, що моніторинг структур власності банків України та робота стосовно забезпечення їх прозорості здійснюється на постійній основі, а також звертаємо увагу банків України та їх акціонерів на необхідність неухильного дотримання вимог законодавства стосовно розкриття інформації щодо структури власності банків та набуття або збільшення істотної участі в банку. У разі порушення цих вимог Національний банк може застосувати заходи впливу у вигляді накладення штрафу та/або тимчасової заборони права голосу у банку.

 

Питання щодо структури власності банку також може мати суттєвий вплив на дотримання банками обов’язкових економічних нормативів. Згідно зі статтею 52 Закону України "Про банки і банківську діяльність" власники істотної участі у банку та підконтрольні їм компанії є пов’язаними з банком особами. У зв’язку з цим поява нових власників істотної участі у банку може вплинути на показник нормативу максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов’язаними з банком особами (Н9).


 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   23.11.2018