Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2018 рік

Новий випуск "Вісника НБУ": земельна реформа у рамках кредитного циклу, комунікативна ефективність та оцінка фіскального імпульсу в Україні

28.11.2018

прес-реліз

 

У новому випуску щоквартального науково-практичного журналу «Вісник Національного банку України» розглянуто питання, пов’язані із земельною реформою, асиметричністю інформації в банківській системі та реакцією фіскальної політики на бізнес-цикли. Отримані результати дозволяють краще зрозуміти, як зробити фінансові ринки ефективнішими та поглибити знання щодо здійснення фіскальної політики під час кризи.

 

У цьому випуску «Вісника НБУ» автори фокусуються на таких темах:

 

·          Земельна реформа у рамках кредитного циклу

 

Випуск відкриває стаття «Земельна реформа у рамках кредитного циклу на прикладі України» Михайла Матвєєва, який моделює ефект земельної реформи за допомогою динамічної стохастичної моделі загальної рівноваги з обмеженнями на заставу. На думку автора, скасування мораторію дасть змогу економічним агентам послабити позичкові обмеження за рахунок використання землі в якості застави.

 

·          Комунікативна ефективність звітів незалежних аудиторів у банківській системі

 

У статті "Комунікативна ефективність звітів незалежних аудиторів у банківській системі України" Олександра Сухомлина розглядається вплив комунікативної цінності незалежних аудиторських звітів на прибутковість банків України. Автор робить висновок, що банки змінюють свою фінансову політику, реагуючи на тон аудиторських звітів.

 

·          Оцінка фіскального імпульсу в Україні

 

Випуск закриває стаття "Оцінка фіскального імпульсу в Україні" Артема Вдовиченка, в якій досліджується реакція фіскальної політики на бізнес-цикл. Автор зазначає, що фіскальна політика реагувала жорсткіше на кризу 2014 року, аніж на кризові явища 2008-2009 років. У дослідженні також ідентифіковано найчутливіші до коливань бізнес-циклу складові бюджету.

 

Нагадуємо, що "Вісник НБУ" індексується базами IDEAS/RePEc, Index Copernicus International та UlrichsWeb. З вересня 2015 року "Вісник НБУ" публікується у відкритому доступі на офіційному сайті НБУ зі щоквартальною періодичністю в електронному форматі англійською та українською мовами. Представлені в ньому статті відображають бачення і думки авторів і не є офіційною позицією Національного банку України.

 

Редакційна колегія видання запрошує науковців, експертів, фінансистів та представників банківської академічної спільноти долучитися до наукових пошуків в межах тематики журналу та надсилати дослідницькі матеріали для розгляду і публікації на адресу: journal@bank.gov.ua.

 

Детальну інформацію про вимоги до статей можна отримати за посиланнями:

Вісник Національного банку України

Visnyk of the National Bank of Ukraine

 

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   28.11.2018