Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2018 рік

Національний банк відкликав у ПАТ "КБ "Фінансова ініціатива" генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій

29.11.2018

прес-реліз

 

Національний банк 28.11.2018 ухвалив рішення про відкликання у ПАТ "КБ "Фінансова ініціатива" генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій від 17.05.2013 № 219-2.

 

Рішення ухвалено з огляду на факти порушення банком "Фінансова ініціатива" валютного законодавства України та нормативно-правових актів Національного банку України, зокрема:

 

      невиконання функції агента валютного контролю;

 

      недопущення уповноважених працівників Національного банку до проведення перевірки дотримання валютного законодавства.

 

Так, банк "Фінансова ініціатива", що був віднесений 23.06.2015 до категорії неплатоспроможних, продовжував здійснювати обслуговування клієнтів та отримувати у 2015 - 2018 рр. реєстри експортних митних декларацій своїх клієнтів за операціями, за якими відсутнє підтвердження надходження в Україну виручки за експорт продукції на мільярди гривень.

 

Крім того, впродовж 2017 - 2018 рр. банк не виконував письмові вимоги Національного банку про надання документів, які б дали можливість підтвердити належне виконання банком функцій агента валютного контроля за операціями своїх клієнтів, та не допустив уповноважених працівників Національного банку до проведення виїзної перевірки.

 

Нагадуємо, що згідно з валютним законодавством банки зобов’язані здійснювати контроль валютних операцій своїх клієнтів.

 

За невиконання банком функції агента валютного контролю Національний банк застосовує заходи впливу згідно з чинним законодавством, а також має право відкликати у банку генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій.

 

Національний банк звертає увагу банків на необхідність неухильного дотримання вимог валютного законодавства при проведенні як власних валютних операцій, так і валютних операцій своїх клієнтів.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   29.11.2018