Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2018 рік

НПС "ПРОСТІР" у наступному році активізує емісію платіжних карток

21.12.2018

прес-реліз

 

Майже 95% усіх торговельних терміналів в Україні сьогодні приймають платіжні карти Національної платіжної системи "ПРОСТІР" (далі НПС "ПРОСТІР"). Уже впроваджено популярні на ринку технології безконтактної оплати, двохфакторну аутентифікацію платежів в Інтернеті, міжбанківські р2р-перекази, значно розширено продуктовий ряд системи.

 

"Це спільні досягнення учасників ринку та команди НПС "ПРОСТІР". Водночас досягнення цього року є запорукою для подальшої успішної розбудови національної платіжної системи. Відповідно до стратегії розвитку НПС "ПРОСТІР" у 2019 році ми плануємо активізувати емісію наших платіжних карток та збільшити частку національної системи у загальному обсязі безготівкових операцій", наголосив директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку України Олександр Яблунівський під час PROSTIR DAY – щорічної зустрічі команди НПС "ПРОСТІР" з учасниками платіжного ринку.

 

За його словами, це стане можливим завдяки впровадженню в НПС "ПРОСТІР" сучасних технологій (зокрема, версії протоколу 3DSecure 2.0, технології токенізації платіжних карток), підвищенню рівня обізнаності та лояльності до бренду ПРОСТІР, а також посиленню довіри з боку потенційних та наявних користувачів платіжних карток національної платіжної системи до безготівкових розрахунків.

 

У ході спілкування учасники також обговорили нагальні питання та перспективи розвитку платіжної системи, досягнення та подальші плани. У рамках зустрічі також відбулася панельна дискусія за участю представників банків – учасників системи (Ощадбанк, Райффайзен Банк Аваль, Укрексімбанк, Альпарі Банк, Альтбанк). Зокрема йшлося про майбутнє національної платіжної системи, очікування ринку та ймовірні фактори, що впливатимуть на її розвиток.

 

Окрему увагу приділили угоді між НПС "ПРОСТІР" та UnionPay International про випуск кобейдж-карток, укладеній нещодавно. Проект дозволить вивести карти НПС "ПРОСТІР" на міжнародний рівень за рахунок підтримки транскордонних операцій у всій платіжній інфраструктурі UnionPay та дасть можливість запропонувати українським банкам нові продукти та посилити конкуренцію на платіжному ринку України.

 

Довідково.

 

НПС "ПРОСТІР" – це національна система роздрібних платежів, створена Національним банком України, розрахунки у якій здійснюються за допомогою платіжних карток на території України.

 

На сьогодні учасниками системи є національний оператор поштового зв’язку "Укрпошта" та 50 банків.

 

Загальна кількість платіжних карток системи становить понад 630 тис. шт.

 

Із застосуванням платіжних карток НПС "ПРОСТІР" за минулий рік здійснено 10,7 млн операцій на суму 16,3 млрд грн.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   21.12.2018