Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини

Коментар Національного банку щодо рівня інфляції у лютому 2019 року

11.03.2019

прес-реліз

 

У лютому 2019 року споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 8,8% з 9,2% у січні. У місячному вимірі ціни зросли на 0,5%. Про це свідчать дані, опубліковані Державною службою статистики України.

 

Фактичний показник інфляції в лютому практично відповідав траєкторії прогнозу, опублікованій в "Інфляційному звіті" (січень 2019 року). Базова інфляція уповільнилася дещо швидше, ніж очікувалося, завдяки суттєвому зміцненню обмінного курсу гривні. Це компенсувало вищі темпи зростання цін на продукти харчування, спричинені переважно тимчасовими чинниками.

 

Базова інфляція у річному вимірі в лютому сповільнилась до 7,8% з 8.3% у січні.

 

 

 

Передусім сповільнилося зростання цін на непродовольчі товари (до 2,8% р/р) насамперед завдяки зміцненню обмінного курсу гривні, що позначилося на цінах імпортованих товарів чи товарах зі значною імпортною складовою. Так нижчими темпами зростали ціни на побутову техніку, меблі, фармацевтичну продукцію, одяг та взуття, а ціни на комп’ютерну техніку навіть знизилися порівняно з минулим роком.

 

 

 

Темпи зростання цін на послуги також дещо знизилися (до 14,1% р/р). Зокрема, уповільнилося зростання вартості послуг з утримання будинків та прибудинкових територій, оренди житла, закладів громадського харчування, амбулаторних, страхових послуг.

 

 

 

Річні темпи зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки також дещо знизилися (до 9,2% р/р). Однак таке сповільнення стримувалося зростанням цін на сири та кисломолочні продукти, у тому числі через подорожчання цих товарів на зовнішніх ринках та подальше зниження поголів‘я та продукції великої рогатої худоби. 

 

 

Зростання цін на сирі продукти харчування у лютому прискорилося (до 4,6% р/р) передусім за рахунок цін на тепличні овочі, які зросли через несприятливі погодні умови в Туреччині – основному постачальнику цих овочів узимку. Під впливом зростання цін на зовнішніх ринках та обмежених обсягів якісної сировини також продовжило дорожчати борошно. Річні темпи зростання цін на овочі борщового набору залишилися високими, однак не змінилися порівняно з попереднім місяцем. Високі річні темпи зростання цін на ці продукти відображали їх стрімке подорожчання в попередні місяці через слабший врожай окремих овочів як в Україні, так і в Європі. Водночас завдяки гарному минулорічному врожаю яблук та нижчим цінам на імпортовані банани та цитрусові продовжували дешевшати фрукти. Через значний приріст продукції в птахівництві суттєво знизилися ціни на яйця.

 

 

Темпи зростання адміністративно регульованих цін залишилися незмінними (18,7% р/р). Зокрема, певне прискорення зростання тарифів на опалення та постачання гарячої води, проїзд в залізничному транспорті було компенсоване повільнішим зростанням цін на хліб та тютюнові вироби.

 

 

Ціни на паливо продовжували знижуватися (на 5,9% р/р) завдяки падінню світових цін на нафту в попередні місяці та зміцненню курсу гривні.

 

Поточна динаміка споживчої інфляції та її складових свідчить про послаблення інфляційного тиску, що відповідає прогнозу Національного банку, опублікованому в "Інфляційному звіті" (січень 2019 року).

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   11.03.2019