Національний банк України

Про розміщення аналітичної записки "Оцінка інфляції", червень 2012 року
[повернутись

11.07.2012

прес-реліз

 

 

У червні індекс споживчих цін (ІСЦ) в річному вимірі зменшився на 1.2%, що є найбільшим значенням за весь період статистичних спостережень в Україні.  За місяць ІСЦ знизився на 0.3% порівняно з попереднім місяцем, хоча його сезонно скоригований показник зріс на 0.1%.

 

Порівняно з попереднім місяцем небазовий ІСЦ знизився на 0.6%, а у річному вимірі на 7.1%, що в основному зумовлено високою пропозицією продовольчих товарів. Це стало основним фактором зниження ІСЦ внесок у річну зміну ІСЦ його небазової складової становить -3.2 в. п.

 

Зниження цін на сирі продукти становило 1.1% за місяць (11.8% у річному вимірі) переважно завдяки здешевленню овочів на 2.9% (на 60.1% у річному вимірі,), яєць на 13.5% (на 6.3% у річному вимірі), цукру на 1.5% (на 36.6% у річному вимірі).

 

Адміністративно регульовані ціни в червні збільшилися на 0.3% (на 3.2% у річному вимірі) унаслідок зростання цін на підакцизні товари та транспортні послуги.

 

Зменшення цін на нафту на світових ринках призвело до зниження цін на паливо в Україні на 2.5% (у річному вимірі інфляція палива зменшилася до 6.2% порівняно з 10.0% у травні).

 

Укріплення номінального ефективного обмінного курсу гривні та низький споживчий попит стримує зростання базової компоненти ІСЦ. Базовий ІСЦ у червні зріс на 0.1%, що продовжило тенденцію минулих місяців – зростання базового ІСЦ не перевищує даний рівень 6 місяців поспіль. У річному вимірі темпи його зростання знизилися до 3.6% (внесок у зростання ІСЦ - 2.0 в. п.).

 

Вузька базова інфляція в річному вимірі знизилася до 0.6% (за місяць вузький  базовий ІСЦ зменшився на 0.1%). Ціни на продовольчі продукти з високим ступенем обробки та послуги, що входять до базового ІСЦ, зросли на 0.1%, а в річному вимірі їх зростання уповільнилося до 5.9% та 1.7% відповідно.

 

Індекс цін виробників (далі – ІЦВ) у червні зріс на 0.7%, у річному вимірі темпи зростання становили 4.5% (порівняно з 4.3% у травні).

 

Зростання ІЦВ було забезпечене збільшенням цін у виробництві та розподіленні електроенергії, газу та води хімічній промисловості (на 6.4%, внесок у ІЦВ 1.2 в.п.). Ціни на продукцію добувної та переробної промисловості знизилися на 1.9% та 0.9% відповідно.

 

Повний текст аналітичної записки опубліковано за адресою:

http://www.bank.gov.ua/ doccatalog/document?id=117647.

 

 

[повернутись