Національний банк України

Про порядок виплати переказів із-за кордону фізичним особам
[повернутись

19.11.2012

Прес-реліз

 

 

27 листопада 2012 року набирає чинності постанова Правління Національного банку України від 16 листопада 2012 року № 476 “Про порядок виплати переказів із-за кордону фізичним особам”.

 

Постанова прийнята згідно з вимогами статей 7, 44, 56 Закону України “Про Національний банк України”, Закону України від 6 листопада 2012 року № 5480-VI “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення інструментів впливу на грошово-кредитний ринок” та розділів II і III Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року № 15-93 “Про систему валютного регулювання і валютного контролю”.

 

Згідно з цією постановою Національний банк України терміном на шість місяців установив вимогу щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень із-за меж України в іноземній валюті на користь фізичних осіб (резидентів та нерезидентів) у сумі, що дорівнює або перевищує в еквіваленті 150 000 гривень за місяць.

 

Вимога щодо обов’язкового продажу поширюється на надходження в російських рублях та в іноземній валюті 1-ї групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів.

 

Починаючи з 27 листопада 2012 року уповноважений банк зобов’язаний попередньо зараховувати кошти, які надходять із-за меж України за переказами на користь фізичних осіб в іноземній валюті, на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2909 “Інша кредиторська заборгованість за операціями з клієнтами банку”.

 

Уповноважений банк зобов’язаний здійснити обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті згідно з вимогами вищезазначеної постанови без доручення клієнта та не пізніше, ніж на наступний робочий день після дня зарахування таких надходжень на вищезазначений аналітичний рахунок.

 

Уповноважений банк здійснює зарахування гривневого еквіваленту на поточний рахунок отримувача переказу не пізніше наступного робочого дня з дня здійснення обов’язкового продажу.

 

Крім того, виплата переказу (переказів), що надійшов (надійшли) в іноземній валюті з-за кордону на користь фізичної особи, у сумі, що дорівнює або перевищує в еквіваленті 150 000 гривень за місяць, здійснюється в гривнях і зараховується на поточний рахунок отримувача переказу.

 

 

[повернутись