Національний банк України

Віктор Новіков переходить до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (уточнено)
[повернутись

18.08.2015

прес-реліз

 

З 19 серпня 2015 року директор Юридичного департаменту Національного банку України Віктор Новіков розпочне роботу на новій посаді – директора Юридичного департаменту, члена виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд).

 

Таке рішення зумовлене необхідністю якісно посилити керівний склад Фонду, ураховуючи останні законодавчі зміни в його статусі. Так Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку)" суттєво посилено інституційну спроможність Фонду, що передбачає створення в його структурі консолідованого офісу з продажу активів неплатоспроможних банків. Це потребуватиме значних змін у структурі Фонду. Призначення Віктора Новікова на посаду директора Юридичного департаменту, члена виконавчої дирекції Фонду – один із перших кроків у цьому напрямі. "Ми дуже давно і плідно працювали над тим, щоб на законодавчому рівні було посилено інституційну спроможність Фонду. Нині, коли Фонд фактично отримав новий статус, перед ним постали серйозні виклики. Сподіваюся, мій вклад у роботу Фонду на новій посаді допоможе реалізувати пріоритетні завдання, спрямовані на якісно нову трансформацію цієї державної інституції", – прокоментував своє призначення Віктор Новіков.

 

Голова Національного банку Валерія Гонтарева висловила впевненість, що фахові знання та досвід Віктора Новікова принесуть велику користь Фонду. Вона щиро подякувала йому за сумлінну багаторічну працю на благо банківської системи. "За рік нашої спільної роботи вдалося втілити в життя низку законодавчих ініціатив, спрямованих на ефективне реформування вітчизняного фінансового сектору, що було б неможливим без консолідованих дій Юридичного департаменту та особисто Віктора Новікова. Переконана, що і в подальшому наша співпраця приноситиме вагомі результати", – сказала Голова Національного банку України.

 

"Ми вітаємо призначення Віктора Новікова і впевнені, що його досвід і фахові юридичні знання допоможуть ефективній реалізації завдань Фонду в умовах значного розширення повноважень щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку. Віктор Володимирович добре знайомий з нашою діяльністю, оскільки був членом Адміністративної ради Фонду і брав активну участь у розробці багатьох законопроектів, спрямованих на вдосконалення системи гарантування вкладів", – зазначив директор-розпорядник Фонду Костянтин Ворушилін.

 

Віктор Новіков очолював Юридичний департамент та входив до складу Правління Національного банку України з листопада 2009 року. З березня 1997 року працював у центральному апараті Національного банку України – начальником відділу, заступником начальника управління, заступником директора Юридичного департаменту, з 1994 року – начальником юридичного відділу Запорізького обласного управління Національного банку України.

 

Віктор Новіков народився 15 грудня 1958 року. У 1988 році закінчив Одеський державний університет ім. І. І. Мечнікова за спеціальністю "Правознавство" та здобув кваліфікацію юриста. Заслужений юрист України, нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеня (2012 рік). Сьогодні йому вручили пам’ятний знак "Національний банк України".

Фото: delo.ua.


 

[повернутись