Національний банк України

Національний банк розробив процедуру реалізації банківською системою застосованих РНБО санкцій
[повернутись

01.10.2015

прес-реліз

 

Національний банк розробив механізм виконання рішення РНБО  від 2 вересня поточного року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", уведеного в дію Указом Президента України від 16.09.2015 № 549/2015. Механізм визначений у постанові Правління Національного банку № 654 від 01 жовтня 2015 року "Про забезпечення реалізації і моніторингу ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".

 

Варто зазначити, що види обмежувальних заходів чітко прописані у рішенні Ради національної безпеки і оборони України окремо до кожної особи. Серед вказаних санкцій - блокування активів,  зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань, заборона на встановлення ділових контактів, зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань (заборона надавати кредити, позики, фінансову допомогу, гарантії; заборона здійснювати кредитування через купівлю цінних паперів; заборона придбання цінних паперів), запобігання виведенню капіталів за межі України тощо.

 

У постанові Національного банку визначено порядок реалізації банками санкцій та моніторингу їх виконання.

 

Так, Національний банк зобов'язав банки у триденний строк із набрання чинності постанови надати відомості про наявність банківських рахунків та залишки коштів на них 388 фізичних осіб та 105 юридичних осіб, зазначених у додатках до рішення РНБО. Банки мають щомісяця надавати Національному банку інформацію щодо залишків коштів на цих рахунках та про спроби проведення фінансових операцій фізичними та юридичними особами, зазначеними в санкційному списку, до яких застосовані певні види санкцій та на користь таких осіб.

 

Постанова буде діяти протягом строку застосування санкцій.

 

Постанова набере чинності з 2 жовтня – на наступний день після її офіційного опублікування, та буде діяти протягом строку застосування санкцій.

 

Нагадаємо, згідно відповідного рішення РНБО, забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності санкцій було доручено Кабінету міністрів України разом зі Службою безпеки за участю Національного банку та Генеральної прокуратури.

 


 

[повернутись