Національний банк України

Споживча інфляція знизиться до 12% на кінець 2016 року
[повернутись

01.10.2015

прес-реліз

 

Національний банк України очікує на уповільнення споживчої інфляції до 44% на кінець 2015 року і 12% на кінець 2016 року. Про це йдеться в "Інфляційному звіті" за вересень 2015 року.

 

Покращення прогнозу зумовлено відносною стабільністю на валютному ринку та подальшим зменшенням залишкових ефектів девальвації гривні. Також цьому сприяє проведення достатньо жорсткої монетарної політики, зниження цін на світових продовольчих і сировинних ринках та слабка економічна активність.

 

Водночас прогнозується уповільнення економічного спаду до кінця 2015 року. За оцінками НБУ, у ІІІ кварталі реальний ВВП уповільнив скорочення в річному вимірі і зріс на 1% порівняно з ІІ кварталом з урахуванням сезонності. Ще в другому кварталі обидва показники знаходилися в "мінусі". Такі тенденції пов’язані насамперед із замороженням військового конфлікту на Донбасі. Це дало змогу розпочати процеси відновлення інфраструктури та виробничих зв’язків, збільшити завантаженість підприємств.

 

За результатами 2015 року падіння економічної активності  становитиме 11,6%. Погіршення прогнозу порівняно з попереднім обумовлене відсутністю значного прогресу у відновленні контролю над зоною АТО, погіршенням умов торгівлі для України, більш суттєвим спадом експорту в Росію, жорсткішою фіскальною та монетарною політикою. Відновлення зростання реального ВВП у річному вимірі прогнозується вже в 2016 році – на 2,4%.

 

"Інфляційний звіт" є ключовим комплексним аналітичним документом центральних банків світу з монетарної політики. Національний банк України публікує звіт щокварталу, починаючи з квітня поточного року.


 

[повернутись