Національний банк України

Валерія Гонтарева провела зустріч з топ-менеджерами перших 40 банків
[повернутись

06.10.2015

прес-реліз

 

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева провела щомісячну нараду з керівниками  найбільших банків. Зустріч відбулася в Національному банку України 6 жовтня 2015 року. «Сорок найбільших банків країни складають 93% всієї банківської системи – тому можна з впевненістю сказати, що в цьому залі зараз представлений увесь банківський сектор України», – розпочала свій виступ Голова Національного банку.

Валерія Гонтарева відмітила, що з часу останньої зустрічі з банкірами відбулося багато значущих подій. «Ми продовжуємо пом’якшувати монетарну політику, запровадили валютні аукціони з купівлі валюти на міжбанку для збільшення валютних резервів НБУ, вивели з ринку банк «Фінанси та Кредит», прийняли місію МВФ та очікуємо на ухвалення Верховною Радою важливих законопроектів у рамках реформи фінансового сектору», - зауважила Валерія Гонтарева.

Голова Національного банку розповіла банкірам про стабілізацію макроекономічної ситуації в країні та пом’якшення монетарної політики регулятора. «Ми знизили за останні два місяці облікову ставку з 30% до 22%. НБУ намагатиметься в наступному році знизити облікову ставку до рівня трохи вищого за інфляцію на відповідний час», - наголосила Голова Національно банку. За прогнозами НБУ інфляція в 2016 році складатиме 12%.

Стабільна ситуація на валютному ринку дозволила Національному банку вийти на міжбанківський ринок з покупкою іноземної валюти в міжнародні резерви. «З 17 вересня НБУ проводить валютні аукціони з купівлі іноземної валюти, на яких ми вже купили 223 млн доларів», - зазначила Валерія Гонтарева. Міжнародні резерви НБУ у вересні зросли до 12,8 млрд доларів. «Зараз бачимо підвищену пропозицію валюти, яку ми можемо викупити в резерви Національного банку, не розкачуючи та не підігріваючи валютний ринок», - зауважила Валерія Гонтарева.

Перший заступник Голови Національного банку Олександр Писарук відмітив, що очищення банківської системи серед найбільших банків закінчено. Наразі триває процес очищення в групі дрібних банків. НБУ очікує на консолідацію дрібних банків, адже до літа 2016 року їм потрібно збільшити капітал до 120 млн гривень, а консолідація - один із найреалістичніших варіантів збільшення капіталу.

Заступник Голови Національного банку Владислав Рашкован розповів банкірам про очищення ринку аудиторських послуг – вісім із компаній, які надавали недостовірні звіти про фінансовий стан фінустанов, були відстороненні від роботи на банківському ринку. «Ми рекомендуємо співпрацювати з професійними аудиторськими компаніями та приділяти значну увагу звітам;  запевняю, всі звіти в НБУ ретельно вивчаються», - наголосив Владислав Рашкован.

На зустрічі з банкірами був присутній бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета, якого до України запросив ЕБРР. Він поінформував банкірів, що Рада бізнес-омбудсмена повністю незалежна та фінансується міжнародними донорами. Її основне завдання - представляти та захищати інтереси бізнесу в державних органах. Нова установа покликана забезпечити прозоре ведення бізнесу в Україні. Бізнес-омбудсмен розповів банкірам провідних фінустанов, чим може бути корисний банкам. А саме в його компетенції приймати та розслідувати скарги комерційних банків стосовно дій державних банків, державних компаній, які у них обслуговуються, а також Національного банку України.

Після доповідей керівників НБУ та бізнес-омбудсмена слово взяли банкіри. Топ-менеджери провідних банків розповіли, що в серпні-вересні спостерігалася тенденція до притоку депозитів населення. Цей тренд зберігається і в жовтні. Також банкіри відмітили, що близько 70% нових депозитних договорів укладаються за вкладами без права дострокового зняття.

 

 


 

[повернутись