Національний банк України

Національний банк створить Центр реагування на інциденти кібербезпеки у банківській системі та платіжному просторі України
[повернутись

06.10.2016

прес-реліз

 

Подальшу співпрацю у рамках забезпечення кібербезпеки України обговорили представники банківської спільноти 04 жовтня 2016 року під час круглого столу “Кібербезпека банківської системиˮ.

 

Участь у заході, що відбувся під головуванням заступника Голови Національного банку України Якова Смолія, взяли фахівці Національного банку України, Незалежної асоціації банків України. Також до участі були запрошені представники Кіберполіції України, Служби безпеки України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України тощо.

 

Під час круглого столу учасники зосередили свою увагу на актуальних питаннях розвитку кіберзахисту та інформаційної безпеки в банківській системі України.

 

Як свідчить світовій досвід, найбільша кількість інцидентів кібербезпеки критичних інформаційних інфраструктур фіксується саме у фінансовому секторі.

 

Заступник Голови Національного банку України Яків Смолій нагадав, що Указом Президента України було затверджено Стратегію кібербезпеки України, згідно з якою на Національний банк України покладається функція формування вимог щодо захисту критичної інфраструктури у банківській сфері.

 

“Національний банк завжди приділяв особливу увагу захисту банківської інфраструктури від шахрайських дій. Проте раніше наші зусилля були зосереджені на окремих операціях, таких як міжбанківські розрахунки або операції з платіжними картками, – зауважив Яків Смолій. – Зараз слід розглядати проблему належної кібербезпеки значно ширше та сконцентруватися на забезпеченні кіберзахисту всього фінансово-банківського секторуˮ.

 

Представники Національного банку ознайомили присутніх з розробленим регулятором проектом створення Центру реагування на інциденти кібербезпеки у банківській системі та платіжному просторі України, а інформаційний портал Центру має забезпечити швидку та надійну взаємодію між українськими банками, правоохоронними органами та командами реагування на комп’ютерні інциденти суб’єктів забезпечення кібербезпеки України.

 

Згідно з планами Національного банку через цю єдину платформу відбуватиметься централізоване інформування всіх суб’єктів про шахрайські інциденти та координація дій з їх протидії.

 

У ході активної дискусії учасники плідно поспілкувалися про шляхи організації та забезпечення кібербезпеки, інформаційної безпеки, захисту інформації в банківській системі та платіжному просторі України.

 

Було вирішено активізувати спільні зусилля щодо розвитку та становлення інноваційних інформаційних та технологічних рішень із забезпечення кіберзахисту та інформаційної безпеки в банківській системі України.

 

 


 

[повернутись