Національний банк України

Фінансові установи мають застосовувати РРО при здійсненні валютно-обмінних операцій з 17 грудня 2016 року
[повернутись

14.12.2016

прес-реліз

 

Останнім часом до Національного банку надходять звернення від небанківських фінансових установ та їх асоціацій щодо застосування фінансовими установами реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) при здійсненні валютно-обмінних операцій. У зв’язку з цим Національний банк доводить до відома свою позицію із зазначеного питання.

 

Позиція Національного банку України полягає у тому, що фінансові установи мають застосовувати РРО при здійсненні валютно-обмінних операції з 17 грудня 2016 року. Це стосується фінансових установ, їх відокремлених підрозділів та пунктів обміну валюти (та не стосується кас банків). Дана вимога поширюється як на ті фінансові установи та пункти обміну валют, що сьогодні вже здійснюють валютно-обмінні операції, так і на ті, що планують розпочати свою роботу.

 

Зазначене ґрунтується на вимогах Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та нормативно-правового акту НБУ, що регулює порядок проведення валютно-обмінних операцій (Інструкція про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, затверджена постановою Правління Національного банку України від 12.12.2002 № 502).

 

Пропонуємо фінансовим установам врахувати позицію Національного банку при практичній діяльності.

 


 

[повернутись