Національний банк України

Суд підтвердив правомірність постанови НБУ про віднесення банку "Фінансова ініціатива" до категорії неплатоспроможних
[повернутись

20.12.2016

прес-реліз

 

20 грудня 2016 року Київський апеляційний адміністративний суд задовільнив апеляційну скаргу Національного банку України на рішення суду першої інстанції про скасування постанови Правління НБУ № 408 "Про віднесення ПАТ "КБ "Фінансова ініціатива" до категорії неплатоспроможних".

 

На засіданні в якості офіційного представника Національного банку України виступила Голова НБУ Валерія Гонтарева. Голова НБУ повідомила суд про підстави, на основі яких Правління НБУ прийняло рішення про визнання банку "Фінансова ініціатива" неплатоспроможним. Зокрема, Валерія Гонтарева наголосила, що банк на момент прийняття цього рішення втратив ліквідність та власний капітал, допустив грубі порушення законодавства з питань готівкового обігу та вчасно не виконував зобов’язання перед вкладниками та іншими кредиторами, зокрема, за рефінансуванням перед НБУ.

 

Голова НБУ також попросила суд звернути увагу на відсутність законодавства, яке б дозволяло відновити діяльність банку, який вже було визнано неплатоспроможним, та повернути виплачені вкладникам такого банку кошти Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

 

По закінченні судового засідання Валерія Гонтарева зазначила: "Ми вітаємо рішення суду, яке підтвердило законність дії Національного банку щодо банку "Фінансова ініціатива". Цим самим суд підтримав зусилля НБУ, спрямовані на очищення та оздоровлення банківського сектору України. Крім того, це дозволить притягнути до відповідальності власників банків за доведення їх до банкрутств".

 

Нагадаємо, що 5 жовтня 2016 року постановою Окружного адміністративного суду м. Києва по справі №826/11415/16 відповідний позов ТОВ "Інвест-Сервіс", який є 100% власником банку "Фінансова ініціатива", було задоволено повністю.

 

Постанова Правління НБУ № 408 "Про віднесення ПАТ "КБ "Фінансова ініціатива" до категорії неплатоспроможних" була прийнята 23 червня 2015 року.


 

[повернутись