Національний банк України

Національний банк у жовтні-листопаді отримав від реалізації іпотеки за кредитами рефінансування 81.2 млн. грн.
[повернутись

27.12.2016

прес-реліз

 

Національний банк отримав у жовтні-листопаді 2016 року 81.2 млн. грн. від реалізації заставної нерухомості за кредитами рефінансування, наданими банкам, що визнані неплатоспроможними або щодо яких розпочато процедуру ліквідації. Зокрема, у листопаді від реалізації лише трьох об’єктів іпотеки НБУ отримав майже 77 млн. грн.

 

Всього за 11 місяців 2016 року обсяг отриманих Національним банком коштів від реалізації 170 об’єктів заставної нерухомості становив 443.7 млн. грн.

 

Найбільший обсяг коштів у листопаді перераховано Національному банку від реалізації нерухомості ПАТ «БГ Банк».

 

«Маючі на меті збільшення кола потенційних покупців активів неплатоспроможних банків, що знаходяться у заставі НБУ, а також підвищення рівня прозорості процесу продажу, НБУ спільно з ФГВФО у жовтні дійшли обопільної згоди про реалізацію зазначених активів через ProZorro», - зазначив директор Департаменту управління ризиками Національного банку Ігор Будник.

 

Підсумкові дані за 2016 рік з погашення заборгованості банків за рахунок заставленого майна та майнових прав Національний банк оприлюднить у січні 2017 року.

 

Довідка:

НБУ прийняв рішення про продаж заставленого майна через систему продажу активів ProZorro з 24.10.2016 у зв’язку із необхідністю розширення кола потенційних покупців активів неплатоспроможних банків, що знаходяться у заставі НБУ, а також підвищення рівня прозорості процесу продажу.

 


 

[повернутись