Національний банк України

ТОВ "Прайсвотерхаускуперс (аудит)" виключено з Реєстру аудиторів банків
[повернутись

20.07.2017

прес-реліз

 

Національний банк України виключив ТОВ "Прайсвотерхаускуперс (аудит)" з Реєстру аудиторських фірм, які мають право на проведення аудиторських перевірок банків. Відповідне рішення 20 липня 2017 року прийняло Правління НБУ за зверненням Комітету з питань аудиту банків України.

 

Підставою для прийняття такого рішення стало підтвердження ТОВ "Прайсвотерхаускуперс (аудит)" недостовірної інформації щодо фінансово-господарської діяльності ПАТ КБ “Приватбанк”, зокрема, розміру кредитного ризику та регулятивного капіталу.

 

Висновки ТОВ "Прайсвотерхаускуперс (аудит)" не відображали реальних ризиків роботи ПАТ КБ «Приватбанк», які стали причиною визнання банку неплатоспроможним, його націоналізації та суттєвих витрат держави на капіталізацію.

 

Право Національного банку України на виключення з реєстру аудиторів банків передбачено ст. 7 Закону "Про Національний банк України" і ст. 70 Закону "Про банки і банківську діяльність " та уточнено у нормативно-правових актах НБУ. Практика відсторонення регулятором компаній від аудиту банків відповідає міжнародному підходу і базується на 27-му принципі Основних принципів банківського нагляду Базельського комітету.

 

У 2015-16 роках за порушення при проведенні аудиту банків НБУ заборонив проводити аудиторські перевірки банків 9 компаніям.

 

Довідково:

Комітет з питань аудиту банків України є колегіальним органом, створеним Національним банком. До його складу входять 9 осіб – 6 представників НБУ, по одному представнику від Аудиторської палати України, Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

 


 

[повернутись